Turpinās ASV sarunas ar Krieviju, lai pārliecinātu to, ka kodolieroča izvietošana kosmosā nav atbildīgs lēmums 118
Amerikāņu amatpersonas izmanto Apvienoto Nāciju Organizāciju un tādas valstis kā Ķīna un Indija, lai pārliecinātu Maskavu atteikties no plāniem izmēģināt satelītu iznīcināšanai paredzētu kodolieroci kosmosā, ziņo “Politico”.
Baidena administrācija risina sarunas ar Krieviju un sabiedrotajām valstīm, lai neļautu Maskavai palaist kosmosā šo ieroci, piektdien paziņoja augsta ranga Pentagona amatpersona.
Šīs sarunas pēdējo nedēļu laikā kļuvušas aktīvākas pēc tam, kad publiski tika atklāti Krievijas plāni.
Džons Plumbs, aizsardzības sekretāra palīgs kosmosa politikas jautājumos, piektdien žurnālistiem sacīja, ka Vašingtona apspriedusi ar Krieviju ieroču izvietošanas plānus. Tas ir acīmredzams apstiprinājums tam, ka Maskava vismaz iesaistās šajā jautājumā.
Plumbs sacīja, ka, lai gan ieroču izvietošana nenodara tiešus draudus Zemei, viņi ir ciešā kontaktā ar sabiedrotajiem un partneriem, kā arī ar Krieviju, lai pārliecinātu viņus, ka tas nav atbildīgs lēmums.
Plumba izteikumi parādījušies divus mēnešus pēc tam, kad Pārstāvju palātas Izlūkošanas komitejas priekšsēdētājs Maiks Tērners izraisīja bažas visā Vašingtonā, kad viņš nāca klajā ar paziņojumu, brīdinot par nopietniem nacionālās drošības apdraudējumiem.
Publiskā šo draudu pārraidīšana izraisīja ASV amatpersonas bažas. Plumbs norādīja uz ASV centieniem Apvienoto Nāciju Organizācijā atkārtoti apstiprināt apņemšanos ievērot 1967. gada Kosmosa līgumu, kas aizliedz kodolraķešu izmantošanu kosmosā. Viņš norādīja, ka ASV koncentrējas uz “normu” ieviešanu kosmosā, nevis uz jauniem līgumiem.
Nacionālās drošības pārstāvis Džons Kērbijs šonedēļ sacīja, ka ASV ir atbalstījušas ANO rezolūciju un ka Vašingtona mudina Krieviju pievienoties.
Putins pēdējās dienās ir izteicies, ka viņam nav nodoma palaist orbītā kodolieroci, ja vien Krievija netiks tieši apdraudēta.