Turku pirts muskuļu atslodzei un ādas attīrīšanai 0
Pēdējā laikā turku pirtis nav nekāds retums arī Latvijā. Tajās ir akmens plātņu vai flīžu mozaīkas soli, pie kuru karstajām atzveltnēm var piespiest muguru. Telpā periodiski ieplūst karsti tvaiki pa atverēm zem sēdekļiem. Lai neapsvilinātu kājas, tās drošāk turēt uz sola malas.
Speciālisti turku pirti iesaka apmeklēt cilvēkiem, kuri lāgā nesvīst. Tajā nav pārlieku karsts (40–50 °C), tāpēc tur var uzturēties kaut pusi dienas. Tā ir patīkama atslodze muskuļiem pēc sporta nodarbībām.
Siltās, mitrās telpas, tvaika vannas un dušas palīdz attīrīt ādu. Mitrā tvaika ietekmē atmiekšķējas ādas raga slānis un ar sviedriem izdalās tauki. Atmirušās šūnas un taukus no ķermeņa var noberzt vai norīvēt ar sizala cimdu. Pēc tam āda elpo labāk, tiek attīrītas poras un tauki vieglāk nokļūst virspusē. Pēc tvaicēšanās atliek vien izmazgāt matus un uzklāt uz sejas barojošu masku.
Tālāk seko profesionāla masiera veikta masāža. Ar raupja sūkļa palīdzību viņš notīra sakarsētās ādas virskārtu un ķermeni aplaista ar dažādas temperatūras ūdeni: galvu – ar vēsāku, kājas – karstāku. Tad saziepē ķermeni ar dabiskām ziepēm, kas iepriekš saputotas speciālā traukā. Pēc tam nāk kārta peldēm ar dažādu ūdens temperatūru.
Pēdējā procedūra ir ķermeņa masāža ar eļļām. To sāk, maigi mīcot un pliķējot ķermeni ar rupjas vilnas dūraiņiem rokās, pēc tam stiepjot locītavas, mīcot muskuļus, ko masieris veic arī ceļgaliem un pēdām. Pēc tam klientu noskalo ar karstu ūdeni un ved atgulties, bet vēlāk piedāvā stipru tēju vai kafiju.