Tūristi masveidā pamet Turciju: valsts ir pieņēmusi “barbarisku” likumu 79
Turcijas viesnīcas un restorāni šovasar saskaras ar grūtībām, ko izraisījis tūristu boikots. Tūkstošiem atpūtnieku no visas pasaules atceļ savas rezervācijas un sola nekad vairs neatgriezties šajā zemē.
Vidusjūras reģiona valsts viesnīcas un restorāni šovasar ir cietuši grūtības, jo vietējie atpūtnieki plūst uz Grieķiju, pateicoties vienas dienas vīzu sistēmai, kas ļauj viņiem izvairīties no inflācijas, kura viņu dzimtenē ir ļoti augsta.
Lai gan nozares pārstāvji ir optimistiski noskaņoti attiecībā uz apmeklētāju atgriešanos nākamgad, kūrorti saskaras ar papildu izaicinājumu, ko rada dusmīgo britu atpūtnieku boikots nesen pieņemta likuma dēļ, kas paredz masveida dzīvnieku iznīcināšanu, raksta izdevums Express.
“Tas, kas notiek Turcijā, ir viduslaiku barbarisks slaktiņš.
Tās ir šausmas! Mēs sākām kampaņu “Boikotēt Turciju”, jo nepārtraukti saņemam ziņojumus un video tieši no vietējiem aktīvistiem,” izdevumam stāsta dzīvnieku aizsardzības aktīvistes.
Jūlija beigās Turcijas valdība pieņēma likumu par aptuveni četru miljonu klaiņojošu suņu izķeršanu un iznīcināšanu visā valstī. Tagad dzīvnieki ar agresīvu uzvedību vai neārstējamām slimībām ir jāiemidzina, bet pašvaldību vadītājiem, kuri neievieš šādu politiku, draud divu gadu cietumsods.
Aktīvisti norāda, ka jaunie noteikumi ir panākuši, ka masveidā tiek nogalināti arī veseli un miermīlīgi suņi, jo ir cilvēki, kuri suņus nevar ciest. Jaunais likums tādiem cilvēkiem ir gluži kā medusmaize – viņi jūtas iedrošinātas nesodīti spīdzināt un nogalināt dzīvniekus.
“Tagad viņi tos noindē, nošauj vai nosit līdz nāvei. Ne tikai suņus, bet arī kaķus. Pēdējās nedēļas laikā esmu redzējusi lielāku nežēlību nekā pēdējo 13 gadu laikā,” sacīja dzīvnieku tiesību aizstāve.
Sieviete ir pārliecināta, ka tūrisma boikots ir veids, kā pasaule var pārliecināt Turciju izbeigt “briesmīgāko” dzīvnieku nogalināšanu mūsdienu vēsturē.