Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Turēja kurtuvē un vainoja cilvēka pazušanā. Kā beigsies lieta par divu policistu cietsirdību? 0

Zemgales apgabaltiesa šodien sāks skatīt krimināllietu pret Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes darbiniekiem Sandi Blūmu un Jāni Pranku, kuri tiek apsūdzēti dienesta pilnvaru pārsniegšanā pret sociālā aprūpes centra “Ziedkalne” klientu, noskaidroja aģentūra LETA.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas

Abi apsūdzētie Zemgales rajona tiesā attaisnoti, bet cietušais –

valsts sociālās aprūpes centra “Zemgale” Jelgavas novada filiāles “Ziedkalne” klients, kuru policisti 2013.gada nogalē aizturējuši un turējuši kurtuvē,
CITI ŠOBRĪD LASA

vainojot cita aprūpes centra klienta pazušanā – lietā iesniedzis apelācijas sūdzību. Ar spriedumu nebija apmierināta arī Zemgales tiesas apgabala prokuratūras prokurore un cietušā pārstāve.

Sākotnēji cietušā sūdzība un prokurores protests atstāti bez virzības, nosakot termiņu trūkumu novēršanai. Bet 2020.gada sākumā lieta nosūtīta uz apgabaltiesu, aģentūru LETA informēja Zemgales rajona tiesas pārstāve Sanita Grinšpone.

Savukārt Zemgales apgabaltiesā skaidroja, ka tiesas sēde lietā nozīmēta uz šodienas plkst.10. Jau ziņots, ka Zemgales rajona tiesa attaisnojusi Blūmu un Pranku. Abiem apsūdzētajiem atcelts arī piemērotais drošības līdzeklis – uzturēšanās noteiktā vietā.

Pieteikto morālā kaitējuma kompensāciju tiesa atstāja bez izskatīšanas.

Prokurors apsūdzētājiem prasīja piemērot naudas sodus, vienam 100 minimālo mēnešalgu apmērā, otram – 350 mēnešalgu apmērā.

Pret Pranku un Blūmu sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 317.panta pirmās daļas – par valsts amatpersonas izdarītām tīšām darbībām, kas acīmredzami pārsniedz valsts amatpersonai ar likumu vai uzliktu uzdevumu piešķirto tiesību un pilnvaru robežas, ja šīs darbības radījušas būtisku kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm. Par šādu pārkāpumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka 2013.gada nogalē uz dienesta pārbaudes laiku saistībā ar pazudušu aprūpes centra iemītnieku no amata tika atstādināta toreizējā filiāles vadītāja Aija Petuhova.

Savukārt krimināllieta pret VP darbiniekiem, kas tolaik piestrādāja arī “Ziedkalnē” par apsargiem, sākta par rīcību pret kādu citu pansionāta klientu, kas tika vainots pazušanā.

Abi policisti turpina darbu VP un ir Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas inspektori, aģentūrai LETA apliecināja VP Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Gita Gžibovska.

Darbinieki no amata nav atstādināti, jo procesa virzītājs nebija piemērojis viņiem drošības līdzekli – aizliegumu ieņemt amatu -, pauda policijas pārstāve, atgādinot, ka pirms tiesas sprieduma nevienu personu nevar atzīt par vainīgu.

Reklāma
Reklāma

Tiesa lietu pret policistiem sāka skatīt 2016.gada beigās.

Valsts sociālās aprūpes centra “Zemgale” ir labklājības ministra pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde. Tā filiāle “Ziedkalne” atrodas Jelgavas novadā, Vilces pagastā.

Filiāle sniedz sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus pilngadīgām personām ar smagiem garīga rakstura traucējumiem – pirmās un otrās grupas invalīdiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.