Āfrikas krokodili 2
Sala ir maza, daudz ko var apskatīt dienas laikā. Ceļš ved uz salas austrumu krastu, uz jūras ragu, kur stāv bāka Ras Turgenes (Ras Tourgueness). Ja ceļojat ar bērniem, obligāti būtu jāredz krokodili speciālā fermā, un brīvdabas muzejs, kur var iepazīt īstu Džerbas māju un saimniecību.
Krokodilu fermā dzīvo 400 pieauguši dzīvnieki 6–9 m garumā un daudz krokodilēnu, kurus neuzskaita. Tie ir Nīlas krokodili, kas izplatīti visā Āfrikā.
Katrs īpatnis ēd pēc vajadzības apmēram vienu reizi nedēļā, ziemā – mazāk, ap puskilogramu gaļas, un vasarā, kad vairāk kustas, ap vienu kilogramu gaļas nedēļā. Norij vienā gabalā nesakošļājot un tad ilgi gremo.
Daži krokodili guļ ūdens tvertnes krastā ar purnu vaļā, rādīdami visus zobus – tā viņi regulē ķermeņa temperatūru. Zobi aug katrs savā virzienā, lai vieglāk notvert un noturēt upuri. Gids ļoti gaida jautājumu par krokodila atvāzto rīkli, lai sniegtu atbildi: ”Viņi ir priecīgi jūs redzēt un tāpēc smaida.”
Krokodili ir aukstasiņu dzīvnieki, tāpēc slimo reti, baktērijas un vīrusi viņu organismā nemājo. Olas dēj daudz, jo dabiskos apstākļos tēviņi apēd gan olas, gan mazuļus, izdzīvo nedaudzi. Fermā olas savāc un tur inkubatorā apstākļos, kas atkarīgi no vajadzīgā iznākuma: 27–29 °C temperatūras režīmā izšķiļas mātītes, 31–33 °C – tēviņi.
Krokodilu ferma pastāv, lai saglabātu šo sugu un pārdotu pasaules zoodārziem un līdzīgām fermām.