Publicitātes foto

NEDĒĻAS FILMA: Grēku pilsēta: Liktenīgā sieviete 0

Kopš „Grēku pilsētas” ekranizācijas 2005. gadā, kad Roberts Rodrigezs un Frenks Millers radīja pirmo komiksu sērijas filmu, pagājis krietns laiks. Kaut gan šis turpinājums sirgst ar ierasto „otrā uzlējuma” sindromu, nespējot aizraut un pārsteigt tā kā pirmoreiz, tā tomēr krasi atšķiras no pārējām neskaitāmajām komiksu adaptācjām lielajam ekrānam pēdējā laikā.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Lasīt citas ziņas

Izvairoties no vienkārša un secīga stāsta, filma vieno vairākus personāžus fragmentētās un savstarpēji saistītās novelēs antiutopiskās metropoles tumšajā un grēcīgajā universā, kur čum un mudž no brutāliem noziedzniekiem un tikpat nežēlīgiem taisnības cīnītājiem, prostitūtām, azartspēlmaņiem, privātdetektīviem, un citiem tipāžiem.

Balstīta Millera paša komiksu grāmatu sērijās, „Grēku pilsēta” patiesi atgādina komiksiem tik raksturīgo grafiskā zīmējuma estētiku film noir stilā, kas savukārt ir atsauce uz virzienu amerikāņu kino 40. – 50. gados , kur dominē noziedzīgā pasaule, ilūzijas zaudējuši personāži, erotisks strāvojums liktenīgo sieviešu – vampu veidolā, un kas, kā likums, vienmēr beidzās traģiski. Tātad veidojot noslēgtu loku, „Grēku pilsēta” caur komiksiem atsaucas uz šo kino un ietver visas tā stilam raksturīgās zīmes, arī melnbaltu krāsu gammu, šaubīgus un noskretušus pilsētas nostūrus, pārspīlējumu personāžu atveidojumā, kas nav dzīvi tēli, bet gan drīzāk tipāži, stereotipu apvienojums. Tāpat kā pirmajā, arī šajā filmā savākta slavenu aktieru plejāde: Mikijs Rurks, Džošs Brolins, Brūss Viliss alpha male – brutālo vīriešu lomās, Eva Grīna, Džeiska Alba – seksualizēto femme fatale ādās, tāpat mazu lomiņu nospēlējusi arī popmūzikas ikona Lady Gaga.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ārpus Grēku pilsētas franšīzes, Rodrigezs pazīstams kā ilglaicīgs un regulārs vēl kāda vardarbības stilizācijas mīļotāja un estēta – režisora Kventina Tarnatīno – sadarbības partneris. Pie viņu kopdarbiem pieder ap ducis filmu, tostarp „No krēslas līdz rītausmai” / From Dusk Till Dawn (1996), Grindhouse diloģija (2007), „Nogalināt Bilu” / Kill Bill (2003/4). Viņus vienojošie elementi ir tik zīmīgi, ka filmas kinokritikā izpelnījušās apzīmējumu „Tarantīno un Rodrigeza universs”, kurā valda režisoru (un scenāristu) mīlestība uz t.s. B-movie / otrās kategorijas filmu žanru, kur dominē šausmas, vardarbība, kas robežojas ar absurdu un komēdiju, vampīru un zombiju tēmas, erotizētas un iznīcības pilnas skaistules, – kas arī pilnā mērā parādās viņu kopīgi veidotajās filmās.

Kaut gan Tarantīno nav tieši iesaistīts šīs filmas tapšanā, viņa un Rodrigeza iemīļotie motīvi parādās arī viņu individuālajos darbos, un „Grēku pilsēta: Liktenīgā sieviete” pavisam noteikti, neskatoties uz milzu budžetu, mārketingu un zvaigžņu piedalīšanos, savas tēmas un estētikas ziņā noteikti varētu piederēt pie B-movie žanra, un, kā tādu to uzlūkojot, filmai ir nepastrīdams potenciāls kulta sekotāju un komiksu cienītāju vidū, un Rodrigeza un Millera fanu vidū tādu ir ne mazums.

UZZIŅA:


„Grēku pilsēta: Liktenīgā sieviete” / Sin City: A Dame to Kill For

Rež. Roberts Rodrigezs, Frenks Millers

Lomās: Mikijs Rurks, Brūss Viliss, Džošs Brolins, Eva Grīna, Džesika Alba, Džeisons Gordons Levits, Lady Gaga.

2014, asa sižeta filma

Kinoteātros no 29.08.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.