Tulpju festivāls Burbišķos. Nav iespēju braukt uz Holandi, brauc pie kaimiņiem 0
Maija otrajā svētdienā vairāki desmiti tūristu autobusu no Latvijas dodas uz Ziemeļļietuvu, kur Burbišķu muižā nu jau trīspadsmito pavasari notiek ikgadējais tulpju ziedēšanas festivāls. Šogad 10. maijā pasākumu apmeklēja aptuveni 15 000 cilvēku.
Burbišķu muiža celta neoklasicisma stilā, rakstos pieminēta jau XVII gadsimta sākumā. Tagad tā ir daļa no Daugīvenes kultūrvēsturiskā muzeja. Ēkas atjaunoja 2002. gadā, piesaistot ES fondu naudu. Muižā atrodas senlietu ekspozīcija, telpas iznomā semināriem un konferencēm, iekārtotas arī viesu istabas.
Pils dārzā zied aptuveni 400 šķirņu tulpes. Apmēram 200 šķirņu mantots no kādreizējās saimniecības “Beinorova”, kas bija specializējusies puķkopībā. Pēc saimniecības likvidācijas uz Burbišķiem pārnāca strādāt arī ainavu arhitekts Fēlikss Malčiausks (miris pirms pāris gadiem), kurš ierīkoja un kopa tulpju un citus puķu stādījumus. Par tulpēm tagad rūpējas divas dārznieces, bet sīpolu norakšanā un stādīšanā iesaista arī bezdarbniekus.
Burbišķos, tāpat kā citur Lietuvā un arī Latvijā, šī ziema sīpolpuķēm nav bijusi vēlīga. Kailsalā izsalušas vai stipri cietušas narcises un hiacintes, krokusi, agrās Greiga un Kaufmaņa grupas tulpes. Narcišu dobēs ziedu vietā redzama melna zeme, vietumis izspraukušās dažas lapas. Vairākas tulpju šķirnes šopavasar grūti pazīt, jo uzziedējušas neraksturīgās krāsās (piemēram, šķirne ar citkārt maigi rozā ziediem kļuvusi gaiši dzeltena), taču labos apstākļos nākamgad tās atgūs īsto toni.
Šogad tulpes uzziedējušas daudz agrāk nekā parasti, tāpēc maija vidū Burbišķos varēja aplūkot galvenokārt vēlās šķirnes, kuru vidū ir daudz tulpju ar pildītiem ziediem (piemēram, koši purpurvioletā ‘Blue Diamond’), kā arī bārkstainās un papagaiļu tulpes.