10. Mākslīgie saldinātāji 17

Vairums cilvēku, kas izvēlas mākslīgos saldinātājus, vēlas zaudēt vai saglabāt svaru vai ir diabētiķi, kuriem jāizvairās no cukura uzturā. Problēma ir tā, ka daudzi pētījumi rāda – cilvēki, kas izmanto mākslīgos saldinātājus regulāri, piemēram, pievienojot dzērieniem, kafijai u.tml., – patiesībā svaru uzaudzē. Mākslīgie saldinātāji arī diabēta slimniekiem palīdz ļoti maz vai nemaz.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
Lasīt citas ziņas

Izmantojot mākslīgos saldinātājus, ir daudz grūtāk kontrolēt cukura līmeni asinīs, un tas pasliktina tādas diabēta izpausmes kā katarakta un gastroparēze (stāvoklis, kad aizkavējas barības evakuācija no kuņģa, radot kuņģa satura aizturi. Dažkart aspartāms ir izraisījis krampjus.

Mākslīgie saldinātāji traucē ķermeņa spējai kontrolēt diennakts kaloriju patēriņu un var radīt lielāku vēlmi pēc saldumiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ir arvien vairāk pierādījumu, ka ķīmiskās vielas, kas ir saldinātājos, īpaši aspartamā, sadalās organismā, veidojot toksīnus, ko sauc par diketopiperazīna skābi (DKP). Kad kuņģis to apstrādā, rodas ķīmiskas vielas, kas var būt iemesls vēzim, īpaši smadzeņu audzējiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.