Negaidiet, kamēr radīsies seksuāls noskaņojums, pirms piekrītat mīlēties 0

Foto: shutterstock.com

Lai cik šis izaicinoši neizklausītos attiecībā pret daudziem vispārpieņemtu priekšstatu, ir muļķīgi domāt, ka jums vienmēr jābūt seksuāli noskaņotam, pirms sākat mīlēties. Pirmkārt, ir pilnīgi dabiski apmierināt partnera vajadzības, pat ja jums nav īsti atbilstošs noskaņojums – galu galā tas īpaši neatšķiras no situācijas, ja partneris būtu izsalcis un palūgtu jums uztaisīt sviestmaizi. Jūs taču pasniegtu viņam sviestmaizi arī tad, ja paši nebūtu izsalkuši, ne tā? Otrkārt, ja jums nav noskaņojuma, kad jūsu partneris aicina jūs izklaidēties, dodiet sev iespēju ieiet noskaņojumā, un jūs var pārsteigt tas, cik ātri jūsu noskaņojums var mainīties! Ja jūs vienmēr atvairīsiet iespēju pamīlēties, kad jums nav noskaņojuma, jūs liegsiet sev iespēju gūt baudu no citādākas jūsu seksuālās uzvedības, t.i., iespējas sajust pamodināmu seksuālo apetīti tad, kad to vismazāk esiet vēlējušies.

Saprotiet, – ja jums un jūsu partnerim nav pilnīgas vienprātības uz to, kas sniedz seksuālo apmierinājumu, tas nav iemests attiecību pārtraukšanai. Dažādu, estētisku un citu iemeslu dēļ, cilvēkiem var atšķirties seksuālā gaume. Ja jūsu partnerim nepatīk kāda no seksa formām, kas jums labpatiktu, ir svarīgi saprast, ka otrs cilvēks neatsakās no jums, bet no darbības. Pacentieties pārrunāt šo problēmu, neiekrītot apsūdzošā tonī, jo, visticamāk, var atrast kādu kompromisu. Piemēram, sieviete var piekrist orālajam seksa, ja partneris apsola neveikt ejakulāciju mutē, vai abi vienojas, ka viņa to darīs tikai tad, kad pati vēlēsies, nevis tad, kad viņai to lūgs. Ja seksuālo grūtību pārrunāšana nepalīdz, var apdomāt iespēju vērsties pie profesionāla seksopatologa.

Ja sastopieties ar seksuālām problēmām, atcerieties, ka tādas piedzīvo arī citi pāri. Taču, ja šīs problēmas ir ieilgušas, nevajag gaidīt, ka tās pašas pazudīs – meklējiet palīdzību, kamēr to vēl var salīdzinoši viegli atrisināt.

Nav šaubu, ka kaut kādos dzīves posmos cilvēkiem var nebūt seksa, piemēram, ja ir pārmēru liels nogurums, infekcija, akūtas saslimšanas, sēras, depresija, aizņemtība ar mācībām vai darbu, ģimenes problēmām. Lielākoties tas sagādā pārejošas seksuālās problēmas, kuras ilgst ne ilgāk par nedēļu. Tādā gadījumā nav pamata uztraukumam – ja tas noticis ar jums vai jūsu partneri. Bet ja problēma ieilgst vairākus mēnešus un nav nekādu uzlabojumu pazīmju, svarīgi vērsties pie speciālista. Dažkārt ilgstošas seksuālās problēmas var būt rādītājs, ka vajadzīga medicīniskā iejaukšanās. Jebkurā gadījumā – jo ātrāk atrod iemeslu, jo vieglāk to atrisināt. 

Reklāma
Reklāma
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.