Jūtu veseluma atjaunošana 0
Vingrinājums
Pajautājiet sev, cik bieži jūs aizkaitināti metaties virsū otram cilvēkam? Priekš kam? Ar kādiem vārdiem jūs apstādināt savu aizkaitinājumu? Ja atbilde ir no sērijas “nedrīkst dusmoties uz mīļoto cilvēku”, jūs trāpījāt desmitniekā. Tad paņemiet pauzīti un mēģiniet noformulēt skaidri, saprotami, nepārprotamu skaidrojumu šim likumam tādā formā, kādā tas būtu saprotams četrgadniekam. Skaidrojums no sērijas “tāpēc, ka nedrīkst”, nekam neder. Kad skaidrojums būs gatavs, atkārtojiet to skaļi un pajautājiet sev, vai tam ticat. Nē? Tad nemāniet ne bērnus, ne sevi. Citādi jums jebkurā gadījumā būs nekomfortabli un nebrīvi jebkurās tuvās attiecībās, tāpēc ka jūs nevarat atklāti runāt par to, kas jums nepatīk.
Vingrinājums
Atcerieties, kā jūs strīdaties ar tuviniekiem. Iespējams, jūs atceraties iepriekšēju šķiršanos. Kā jūs jutāties? Vai ir taisnība, ka strīda laikā vai uzreiz pēc šķiršanās jūs neļaujat sev piedzīvot maigumu, mīlestību, tiekšanos un citas pozitīvas jūtas pret tuvo cilvēku, bet kultivējat tikai aizvainojumu un dusmas? Ja jūsu atbilde ir “jā”, pajautājiet sev, “priekš kam man tas vajadzīgs”. Pieņemu, ka atbilde būs aptuveni šāda: “Ja es atļaušu sev izjust maigumu pret šo riebekli, es tūlīt pat uzrakstīšu viņam īsziņu, piezvanīšu vai vispār aizbraukšu un apgulšos pie viņa dzīvokļa durvīm uz paklājiņa.”
Mana atbilde ir tāda: jā, tas ir iespējams. Impulsīva uzvedība ir raksturīga tiem, kas iemīlējušies, tā kā viņi vienmēr ir nedaudz ne sevī. Tomēr no tā, ko zinu no mīlestības (un es zinu diezgan daudz), es varu apgalvot, ka šodien pie ārdurvju paklājiņa aiz mīļotā dzīvesvietas durvīm apguļas tie, kuri iepriekš pusi nakts dusmās plēsa viņa fotogrāfijas.
Atcerieties, ka emocionālā dalīšanās strādā kā šūpoles. Jo stiprāk jūs šūpo uz vienu pusi (dusmas, aizvainojums), jo vairāk ir iespējamība, ka drīz vien attapsieties otrā pusē. Mīlestības noliegšana stipri jo stipri pieķeras objektam.
Vingrinājums
Mēģiniet atzīt savas jūtas visā to pilnībā (ambivalencē). Atcerieties pašu spilgtāko epizodi, kad jūs bijāt pilni mīlestības, apbrīnas, maiguma, tiecāties pēc mīļotā. Noturiet sevi šo jūtu kokteili kaut vai uz 30 sekundēm. Tagad atcerieties pēdējo dzīves epizodi, kad bijāt aizskarti, aizvainoti, jutāties apvainoti. Noturiet šīs jūtas 30 sekundes, kaut tas, protams, nav viegli. Pasakiet sev: “Tās visas ir manas jūtas, visas iederas manā dvēselē. Es jūtu mīlestību un sāpi vienlaikus. Es esmu ļoti aizskarta un ļoti pieķērusies šim cilvēkam. Tas notiek vienlaikus.”
Pirmoreiz jums būs grūti šo vingrinājumu izpildīt, var likties, ka es piedāvāju neiespējamo. Tomēr padomājiet: jūs patiesi izjūtat šīs jūtas pret vienu un to pašu cilvēku un viss piecu minūšu garumā. Pats cilvēks nevar piecu minūšu laikā pārvērsties no Putna par Briesmoni, un atpakaļ, ja vien jūs neesat iemīlējusies vilkacī.