Ko darīt? Mācāmies kontrolēt uzmanības fokusu 0
Vingrinājums
Vienmēr pa rokai turiet blociņu un rakstāmo. Pierakstiet un numurējiet jautājumus no saraksta, kas sniegti iepriekš. Tāpat pierakstiet visus citus jautājumus, kuri jums ienāk prātā saistībā ar jūsu iemīļoto. Katru reizi, kad jūs aizdomājaties par viņa dvēseles “iekārtojumu”, cenšaties iedomāties viņa reakciju, dziļi analizēt viņa loģiku un rīcību, pierakstiet to. Labāk ja tās būs īsas frāzes, rakstiet stabiņā. Otrā lapas pusē pierakstiet atrastās atbildes uz šiem jautājumiem. Ja jums liekas, ka atbildes pilnībā atbild uz uzdoto jautājumu, izsvītrojiet to. Turpiniet pierakstīt jaunus jautājumus nedēļu, ja jums neapnīk jau ātrāk. Kad nolemsiet, ka laiks pārstāt rakstīt, salīdziniet izsvītrotos jautājumus ar jaunajiem. Es nezinu, kas iznāks tieši jums, bet visi, kas to darījuši agrāk, atzīst, ka jautājumi ir cikliski, un nepazūd pēc atbilžu atrašanas. Ja sievietes, izpildījušas šo vingrinājumu, veica jautājumu numerāciju, viņas teica, ka viņas pārsteidz to daudzums.
Turpiniet pierakstīt (vai skaitīt) līdz tam, kamēr nākamie jautājumi nešķiet pazīstami, tiklīdz nāk prātā, t. i., līdz brīdim, kad jūs pārstāsiet nopietni meklēt uz saviem jautājumiem atbildes.
Vingrinājums
Atcerieties vai aprakstiet mīļotā rīcību (repliku, jautājumu, rīcību), kas likusi jums ciest. Tā vietā, lai atkal ieciklētos uz ārējo fokusu (“kāpēc viņš tā rīkojās?”, “ko viņš ar to domāja?”, “ko man izdarīt nākamreiz, lai viņš…”, “nākamreiz es viņam atbildēšu tā…. un viņš….”, “vai viņš apvainoja Māru tāpat kā mani?”, “ko man izdarīt, lai būt līdzīgai Mārai, kuru viņš neapvainoja?”), pajautājiet sev:
- ko es jūtu savā ķermenī, kad atceros epizodi, kurā jūtos emocionāli ievainota? (aprakstiet pēc iespējas niansētāk: spiediens krūtīs, degoši vaigi, saskrējušas asaras acīs…)
- kādas emocijas es pārdzīvoju, kad atceros viņu? (skumjas, dusmas, aizvainojumu, bailes)
- pamēģiniet to izteikt pēc šādas formulas: “kad es šobrīd atceros, kā viņš pateica man, ka esmu pārāk stulba priekš viņa, es izjūtu dvēseles sāpes”.
- pajautājiet sev, kādi vārdi jums nāk atbildei (“Man ir sāpīgi no taviem vārdiem”, “Es esmu apvainota”, “Ar mani nedrīkst tā rīkoties”, “Es aizliedzu tev teikt man tādus vārdus” u.tml.).