
9 idejas mulstošajiem: kā rīkoties, ja jums izsaka komplimentus 1
1. Atbildiet ar smaidu
Laba “atbilde” uz komplimentu var būt vienkārši smaids. To var papildināt tāda veida frāzēm kā: “Paldies, ļoti patīkami to dzirdēt”, “Paldies, jūs man tā uzlabojāt noskaņojumu!”, “Pateicos, ka ievērojāt”. Var atbildēt uz komplimentu ar komplimentu, tikai ne tādu pašu. Esiet radoši!
2. Atbildot komplimenta teicējam, skatieties viņam acīs
Tā jūs parādīsiet, ka esiet ieinteresēti saziņā ar viņu, brīnišķīgi dzirdējāt, par ko viņš runā un esat gatavi kontaktēties. Pietiek atcerēties, ka skatiens grīdā, “apmaldījies” skatiens zemapziņā dod otram iespaidu par vienaldzību un nepatiesumu.
3. Iemācieties patiesi priecāties par komplimentu
Neskatoties uz to, ka dzīvē ir daudz pārbaudījumu, nevajag visu laiku gaidīt zemūdens akmeņus. Visticamāk tas, kurš izteicis jums komplimentu, vēlas dalīties labā noskaņojumā, ievērot jūsos ko labu vai novērtēt profesionalitāti, tādēļ nepalaidiet garām iespēju lieku reizi priecāties par to, ka jūs uzslavē.
4. Nedomājiet otra vietā
Pieņemiet komplimentu tieši tā, kā tas ir izteikts, nedomājot neko lieku un nepārliecinot sevi par pretējo. Ja ir kādi jautājumi par teikto – jautājiet. Tas būs labāk nekā mocīties pārdomās vai, tieši otrādi, celt gaisa pilis.
Daudziem cilvēkiem patīk pārbaudīt, kā otrs reaģē uz glaimiem. Ja jums nav vēlēšanās, lai jums glaimotu, pārvērsiet sarunu jokā, tieši acīs sakot: “Jūs man glaimojat” vai “Jūs mani pārvērtējat”.
Ja kompliments liekas liekulība vai nepatiesība… Varat atcerēties teicienu: “Cik cilvēku – tik domu”. Pieņemiet cildinājumu kā otra personīgo skatījumu. Ja nu jūs galīgi nepiekrītat teiktajam, no sirds pateicieties otram, bet pret teikto izturieties ar ironiju.