Kādēļ rodas endometrioze. 5 netradicionālas versijas 1
Doktore N. Volkova savā grāmatā “Populārā psihoginekoloģija” raksta:
Endometrioze ir kad dzemdes gļotādas šūnas uzkrājas un nokļūst citos orgānos, biežāk dzemdes sieniņās un olnīcās… Psiholoģiski sievietes, kas cieš no endometriozes, ir ar negatīvu domāšanas veidu un neprot priecāties par dzīvi. Viņas tendētas situāciju redzēt no negatīvās puses un krīt panikā, neredzot izeju… Smaids ir rets viesis viņu sejās, tādēļ ka iekšienē mājo krēsla. Nav vienkārši viņu dvēselēs iedegt gaismu, taču bez tā ir grūti pilnībā izveseļoties. Progresējoša endometrioze cieši saistīta ar harmonijas neesamību sievietē starp psihi un ķermeni. Galvenais instruments harmonijas atjaunošanai ir prasme cilvēkam priecāties.
Līza Burbo savā grāmatā “Tavs ķermeni saka “Mīli sevi!”” raksta:
Endometrioze. Emocionālie bloki: Pamatā emocionālais bloks šai slimībai ir sievietes nespēja dzemdēt bērnu. Tāda sieviete mīl vadīt un izpaust savu spēju “dzemdēt”, kaut ko radīt citās sfērās – tajās, kas attiecas uz idejām, projektiem u.tml. Viņa ļoti vēlas bērnu, bet baidās, kādas tam būs sekas, piemēram, baidās no nāves vai ciešanām dzemdībās, īpaši ja kaut kas tāds ir noticis ar māti. Šīs bailes ir pietiekami lielas, lai bloķētu vēlmi būt mātei. Manā praksē bija pat gadījumi, kad iemesli bailēm atradās pat iepriekšējās dzīvēs.
Mentālie bloki: Šī slimība stāsta par to, ka tava attieksme pret dzemdībām kā pret kaut ko mokošu un bīstamu rada fiziskus šķēršļus ieņemšanai. Ļoti interesanti, ka šīs slimības gadījumā pārmainās dzemde. Šis fakts liecina par to, cik ļoti sieviete vēlas bērnu: viņas organisms izveido papildus dzemdi.
Mana pieredze liecina, ka vairums sieviešu, kas cieš no endometriozes, baidās tieši no pašām dzemdībām, nevis no bērnu audzināšanas un tā, kas ir pēc radībām. Ir laiks tikt vaļā no maldiem, kas izsauc bailes un beidzot apmierināt savu vēlmi pēc bērniņa. Turklāt dod sev tiesības būt ne pašai pilnībai un reizēm ciest neveiksmi kādā no saviem projektiem.
Ārsts Valērijs Siņeļņikovs savā grāmatā “Iemīli savu slimību” raksta:
Endometrioze. Jums ir neaizsargātības sajūta kā sievietei. Jūs visu laiku jūtat, ka jums uzbrūk vīrieši, jūs sagaidāt no viņiem slikto.
Jums neizdodas un jūs nezināt, kā sevi realizēt kā sievieti. Turklāt jums ir daudz pašpārmetumu. Un tāpat pārmetumu, pretenziju un aizvainojumu pret vīriešiem.
Skumjas un vilšanās sievietes dzīvē noved pie izmaiņām dzemdē. Bieži sievietes tādās situācijās nomaina mīlestību pret kādām augsti vērtētām īpašībām, piemēram, kārtīgumu, godīgumu, augstu morāli.
Viena no manām pacientēm ar endometriozei, ļoti jauna sieviete, atzinās:
– Jūs zināt, man ir brīnišķīgs vīrs. Viņš ir labs cilvēks, lielisks tēvs bērniem. Taču es viņu nemīlu. Lai gan zinu, ka mīlestībai vajadzētu būt pirmajā vietā.
Cita mana paciente ar endometriozi un patstāvīgu dzemdes asiņošanu pateica īsi un konkrēti:
– Es nemīlu vīriešus.
Vēl cita sieviete ar to pašu saslimšanu teica:
– Man ir ļoti kārtīgs vīrs, bet es mīlu citu!
Luīze Heija savā grāmatā “Izdziedini sevi pats!” raksta:
Endometrioze. Neaizsargātības sajūta, skumjas un vilšanās. Mīlestības pret sevi nomaiņa pret cukuru. Pārmetumi.
Harmonizējošās domas: Es esmu stipra un gribēta. Ir lieliski būt sievietei. Es mīlu sevi, esmu apmierināta ar saviem sasniegumiem.
Aleksandrs Astrogors savā grāmatā ‘”Slimības grēksūdze” raksta:
Izplatīti sieviešu ieradumi noved pie biežām slimībām, viena no kurām ir endometrioze… Neiznes strīdu ārpus mājas, citādi tas pats strīds un netīrība atgriezīsies pie tevis jau kā dvēseles trauma, kas “sit” sievišķīgi un pa sieviešu orgāniem. Ar to, kā jūs viens otru dažādiem vārdiem, neslēpjot savu aizkaitinājumu, naidu un dusmas – jo biežāk izsakiet dažādus negatīvus vārdus, jo lielāka endometrioze… Endometriozes gadījumā dzemdes audi burtiski piepildās ar asins pildītiem pūslīšiem un izplatās uz visām pusēm. Atkal “uzpūtās”, apvainojās un skaidri ar asarainām acīm, meklējot žēlošanu un aizsardzību. No tā veselības problēma tikai pieaug. Tādēļ dzemde, māte, vēlreiz lūdzu tevi, neiznes strīdus ārpus mājas, pati ieved kārtību, bet dari to, kalpojot tuvākajiem… Endometriozei var būt recidīvi, tāpēc jebkura ķirurģiska iejaukšanās ir bezjēdzīga, kamēr dvēseliskais klimats un jūtīguma ekoloģija ģimenē nemainās…
Pēc zhalevich.com materiāla