Ekrānuzņēmumi no video.

Ir vairāki iemesli, kāpēc Krievija nevēlējās, lai Rietumi to uzzina: okupanti, iespējams, piedzīvojuši līdz šim lielāko apkaunojumu 140

Sava pavisam jaunā trieciendrona S-70 “Ohotņik” notriekšana, kad tas, lidojot pār Ukrainai, zaudēja kontroli, varētu būt viens no lielākajiem Krievijas gaisa spēku līdz šim piedzīvotajiem apkaunojumiem, raksta izdevums Forbes.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Viņš ļoti labi apzinās, ka daudzi no viņa grib atbrīvoties.” Eksperts nosauc brīdi, no kura Putina dienas būs skaitītas
Lasīt citas ziņas

“Ohotņik” izmēra ziņā ir līdzīgs kaujas lidmašīnai, kas bija paredzēts darbam pārī ar jauno iznīcinātāju Su-57.

Kopumā Krievijā esot izgatavoti četri šādi droni. Oficiāli nav ziņots par drona tehniskajiem parametriem. Domājams, ka lidaparāts var sasniegt ātrumu no 1000 līdz 1400 kilometriem stundā, bet tā darbības rādiuss esot 5000 kilometru.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šim dronam tas bijis pirmais kaujas tests.

S-70 esot izlidojis no kaujas dežūras zonas un to notriecis pavadošais Krievijas iznīcinātājs, lai nepieļautu, ka lidaparāts nonāk Ukrainas puses rokās.

Taču fotogrāfijas liecina, ka ukraiņi jau bija paspējuši savākt svarīgākos komponentus analīzei.

Šī analīze, visticamāk, radīs krieviem nopietnas neērtības. Ir vairāki iemesli, kāpēc Krievija nevēlējās, lai Rietumi piekļūtu šī drona atlūzām, norāda izdevums.

Maz ticams, ka NATO iegūs tehnoloģiju, ko tā varētu pārstrādāt un izmantot savos lidaparātos. Neviens nopietni neuzskata, ka Krievija būtu līdere šajā jomā.

Būtiskāks ir risks, ka Rietumu inženieri varētu atklāt, kādiem viļņu garumiem un leņķiem S-70 ir paredzēts atstarot radarus un kādos viļņu garumos tas joprojām būtu redzams. Šī informācija zināmā mērā varētu padarīt S-70 spējas neefektīvas.

Tā kā šis ir salīdzinoši liels, lēns un dārgs bezpilota lidaparāts, jebkāds tā slepenības apdraudējums ievērojami mazinātu tā lietderību.

Turklāt  S-70 tika izstrādāts vienlaikus ar Su-57 — Krievijas nākamās paaudzes iznīcinātāju, un, visticamāk, abos izmantoti līdzīgi materiāli un tehnoloģijas. Ja Rietumi varētu saprast, kā darbojas S-70 , viņi varētu iegūt vērtīgu ieskatu par to, kā veiksmīgāk cīnīties arī pret Su-57.

Tomēr ticamāks izskaidrojums tam, ko krievi patiesībā cenšas noslēpt, ir tas, ka “karalis ir kails” — un viņu slepenās tehnoloģijas nemaz nepastāv, norāda izdevums.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.