Cilvēki iziet ielās pēc Navaļnija nāves
Cilvēki iziet ielās pēc Navaļnija nāves
Foto. Scanpix/LETA

Krāpnieki izplata viltotu Navaļnija vēstuli, lai izkrāptu cilvēkiem naudu 6

Pēc Krievijas opozīcijas politiķa Alekseja Navaļnija nāves cietumā 16.februārī, krāpnieki sāka uzdoties par Krievijas opozīcijas līdera atbalstītājiem un dalījās ar viltotu it kā Navaļnija rakstītu vēstuli, raksta “meduza.io”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

Krāpnieciskajā vēstulē teikts, ka Navaļnijs piecus gadus izstrādājis iniciatīvu, lai nodrošinātu Krievijas “finansiālo labklājību”, un mudina cilvēkus ieguldīt šajā iniciatīvā.

“Facebook” viltus grupā, kas uzdodas par Krievijas opozīcijas līderu atbalstītājiem, ir publicēta fotogrāfija ar vēstuli, kuru Aleksejs Navaļnijs it kā ir rakstījis viņa sievai Jūlijai.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ziņojumā teikts, ka Navaļnijs pirms savas nāves “sūtīja vēstuli savai sievai, kurā teica, ka vēlas dalīties iniciatīvā, kuru viņš attīstījis piecus gadus, un izmantot to, lai palīdzētu līdzpilsoņiem nodrošināt savas ģimenes”.

Viltus vēstulē teikts, ka Navaļnijs, visticamāk, “drīz vairs neeksistēs” un viņa lielākā vēlme ir “nodrošināt valsts finansiālo labklājību”, tiek atzīmēts, ka viņam neizdevās sasniegt šo mērķi.

Krāpnieciskās vēstules turpinājumā tiek rakstīts, ka Navaļnijs ir pavadījis piecus gadus, gatavojot “finanšu projektu”, un tagad viņš vēlas, lai “visi zinātu par šo iespēju”.

“Aculiecinieki stāsta, ka iniciatīva veido līdz pat 600 eiro dienā, tirgojot lielāko uzņēmumu aktīvus ar mākslīgā intelekta palīdzību,” teikts viltotā vēstulē. Pēc tam ziņojumā ir iekļauta saite, kas, iespējams, ļauj upuriem lejupielādēt “iniciatīvu” un sākt “pelnīt”. Tomēr saite ved uz vietni, kuru pārvalda krāpnieki.

Šī īpašā shēma, kas ietver krāpniekus, kas uzdodas par sabiedrībā zināmām personām un apgalvo, ka vēlas dalīties savās zināšanās par “vieglas naudas” pelnīšanu ar ieguldījumiem, ir bijusi izplatīta sociālajos medijos daudzus gadus. Pēc tam, kad krāpniecības upuri piekļūst saitei, viņiem tiek piedāvāts aizpildīt veidlapu ar savu personisko informāciju. Pēc tam krāpnieks sazinās ar viņiem, izliekoties par “personīgo menedžeri”, un pārliecina viņus “ieguldīt” noteiktu summu, lai sāktu gūt “ātrus un vieglus ienākumus”. Kad upuris pārskaita naudu it kā “investīcijā”, tas faktiski nonāk krāpnieku rokās, kuri pēc tam nekavējoties pazūd.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.