Gandrīz puse no populārākajiem ierakstiem sociālajos medijos satur informāciju, kas glorificē pašnāvību. Kā no tā pasargāt bērnus? 22
Sociālo mediju platformu mātes uzņēmums “Meta” paziņojis, ka turpmāk “Facebook” un “Instagram” saturu par pašnāvību, ēšanas traucējumiem un citu paškaitējumu nerādīs nepilngadīgiem lietotājiem, informē “Sky News”.
Saskaņā ar jaunajām likumdošanas normām, minēto sociālo mediju lietotājiem nebūs pieejams šāda tipa saturs pat, ja ar tādu saturu būs dalījies kāds no sekotājiem un vai persona, kurai tiek sekots.
Tā vietā platformā tiks publicēti vērtīgi resursi par garīgās veselības uzlabošanas iespējām. Šāds saturs parādīsies ik reizi, tā satura vietā, kas ir kaitīgs bērnu un pusaudžu veselībai un labbūtībai.
Visi jaunieši, kas nav sasnieguši 18 gadu vecumu turpmāk tiks iekļauti kategorijā, kurā visstingrāk tiks pārvaldīts saturs, īpaši sargājot bērnus no sensitīva satura informācijas.
Šāda prakse jau tiek izmantota ar jauniešiem, kas pirmo reizi pievienojas sociālo mediju vietnēm “Instagram” un “Facebook”. Turpmāk prakse tiks likta lietā arī pret jauniešiem, kas jau ir reģistrējušies minētajās platformās.
“Meta” plāno šos plānus īstenot tuvākajos mēnešos.
Neskatoties uz “Meta” plāniem ierobežot kaitīga satura informāciju sociālajos medijos jauniešu vidē, labdarības organizācijas ceļ trauksmi, ka ar šīm darbībā nepietiek.
14 gadus jaunā Mollija Rasela tika atrasta mirusi savā guļamistabā 2017.gada novembrī. Pirms nāves viņa bija noskatījusies 138 video par depresiju un pašnāvību. Izmeklēšanas rezultāti liecina, ka jaunā meitene mirusi no pašnāvības mēģinājuma, piedzīvojot depresiju, ko izraisījis interneta vidē pieejamais saturs.
“Molly Rose Foundation” pārstāvis Endijs Burrozovs skaidro, ka izmaiņas “Meta” politikā ir ļoti gaidītas, tomēr joprojām bērniem bīstams saturs joprojām ir pārāk pieejams.
Labdarības organizācijas veiktais pētījums liecina, ka gandrīz puse no populārākajiem ierakstiem sociālo mediju platformās satur informāciju, kas glorificē pašnāvību, bēdas, bezcerību un depresiju.