“Es izvēlējos dzīvot. Esmu lepns par paveikto,” lidmašīnas avārijā izdzīvojušais par mirušo biedru apēšanu 18
Kad 1972.gadā Andu kalnos avarēja lidmašīna, kas bija pilna ar ar amatieru regbija spēlētājiem, 16 izdzīvojušie apēda savu mirušo draugu miesu, lai paliktu dzīvi. Viens no viņiem ar savu lēmumu lepojas, raksta “Metro”.
Avārijā izdzīvojušais Roberto Kanesa (70) atklāja, ka, lai gan izvēle nebija viegla, viņš pats būtu vēlējies, lai viņa draugi darītu to pašu, ja viņš būtu avārijā gājis bojā.
1972. gada 13. oktobrī 45 cilvēki iekāpa Urugvajas reisā 571, kas devās uz Santjago Čīlē. Lidojuma laikā pilots novirzījās no kursa blīvās miglas dēļ. Rezultātā čarterreiss avarēja sniegotajās Andu virsotnēs. Tur, bīstamos apstākļos, izdzīvojušie pavadīja 72 dienas.
“Es izvēlējos dzīvot. Esmu lepns par paveikto, “The Mail Online” saka Roberto.
Viņš savā grāmatā “I Had To Survive” raksta, ka, lai gan grupa zināja, kas viņiem jādara, “tas šķita pārāk šausmīgi, lai to apsvērtu”.
Roberto Kanesa stāsta: “Ilgu laiku mēs mocījāmies. Es gāju sniegā un lūdzu Dievam, lai viņš mani vada. Bez viņa piekrišanas es jutu, ka pārkāptu savu draugu piemiņu, es nozagtu viņu dvēseles.”
Roberto tajā laikā bija medicīnas students un tieši viņš bija tas, kas ieteica saviem atlikušajiem biedriem, ēst mirušo biedru līķu gaļu.
“Protams, ideja par cilvēka gaļas ēšanu bija šausmīgi, pretīga,” laikrakstam “Times” pagājušajā gadā sacīja cits izdzīvojušais Ramons Sabella. “Bija grūti to iebāzt mutē. Bet mēs pieradām.”
Roberto Kanesa savā grāmatā apraksta stikla izmantošanu, lai sagrieztu cilvēka miesu. Izdzīvojušie savstarpēji noslēdza vienošanos, ka izdzīvojušie var apēst jebkuru citu mirušo.
Dzīvi palikušie tika izglābti pēc 72 dienām, pateicoties Čīles ganam Serhio Katalanam. Glābšanai tika nosūtīts helikopters.
Izdzīvojušie bija zaudējuši vairāk nekā pusi sava ķermeņa svara.
Izdzīvojušais Eduardo Štrauhs (76) mirkli, kad uzzināja, ka viņi tiks izglābti atceras kā laimīgāko mirkli dzīvē, “Es nevarēju beigt smaidīt, tas bija manas dzīves skaistākais brīdis.”
“Tā bija ļoti liela laime, ka mēs tikām izglābti. Helikoptera dzinēju skaņa bija tik brīnišķīga, visskaistākā mūzika,” atmiņās dalās Eduardo.
Šis stāsts ir dokumentēts jaunā “Netflix” šovā “Society of the Snow”.