Foto: Ekrānuzņēmums no “X”/TOGA

VIDEO. Tuaregu separātisti guvusi plašu uzvaru pār “Vagner” kaujiniekiem un piedāvā gūstekņus Ukrainai 90

Pēc trīs dienu intensīvām kaujām reģionā pie Alžīrijas robežas tuaregu separātistu vadītā koalīcija svētdien pasludināja plašu uzvaru pār Mali armiju un tās sabiedrotajiem no Krievijas, ko veido algotņu grupējuma “Vagner” kaujinieki.

Prigožins grib gāzt Krievijas militāro vadību

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

“Mūsu spēki sestdien izlēmīgi likvidēja ienaidnieka kolonas,” paziņoja CSP-DPA alianses preses pārstāvis Mohameds Elmauluds Ramadāns.

Viņš piebilda, ka ir iznīcināts un konfiscēts daudz ieroču un aprīkojuma, kā arī ir saņemti gūstekņi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ukrainas ziņu aģentūra “Ukrinform” svētdien vēstīja, ka CSP-PSD sociālajā platformā “X” ir piedāvājusi Ukrainas pusei nodot sagūstītos vāgneriešus.

“Mēs, CSP-DPA bruņotie spēki, vēlamies paust savu solidaritāti jūsu cīņai pret krievu noziedzniekiem. Esam sagūstījuši daudz “Vagner” algotņu, un vēlamies šos gūstekņus nodot jums kā atbalsta un solidaritātes apliecinājumu.

Tāda žesta nolūks ir palīdzēt jūsu cīņā par taisnīgumu un brīvību,” pausts alianses paziņojumā.

Rietumāfrikas valsts hunta, kas 2020.gada apvērsumā nāca pie varas, ir apņēmusies atkarot visu valsts teritoriju no separātistiem un džihādistiem, jo īpaši neatkarības bastionā valsts ziemeļos Kidalā.

Ceturtdien sākās intensīvas kaujas starp Mali armiju un separātistiem Tinzauatēnā Mali ziemeļos, kur pēdējo desmit gadu laikā koncentrējušās daudzas armijas un separātistu kaujas.

Mali armija reti ziņo par saviem zaudējumiem kaujās. Huntas un bruņoto grupējumu darbības rezultātā Mali vairs gandrīz nav atlikuši neatkarīgi avoti informācijai par militāriem jautājumiem.

Lai gan tradicionāli Mali ir veidojusi alianses ar bijušo koloniālo lielvaru Franciju, hunta izvēlējusies ciešas attiecības ar Krieviju un ir izmantojusi Krievijas specdienestu kontrolēto “Vagner” algotņu pakalpojumus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.