Foto – LETA

Kādas interešu izglītības iespējas pieejamas jūsu skolā? 0

Inta Cirša, Salacgrīvas vidusskolas direktora vietniece izglītības jomā audzināšanas darbā: “Mūsu skolai līdzās ir vēl arī citas iestādes – mūzikas, mākslas un sporta skolas. Taču mēs viens otram nost neko neņemam – piemēram, mūsu skolā ir pūtēju orķestris, meiteņu koris un koris sākumskolai, ko nepiedāvā mūzikas skola. No jauna top vokāli instrumentālais ansamblis, ir ģitāristu, ksilofonistu, vokālistu pulciņš, teātra pulciņš 5. – 8. klasēm, tautas dejas visās vecuma grupās un folkloras kopa. Tāpat ir kokapstrādes pulciņš un floristika. Psiholoģe vada jaunatnes klubu skolēniem. Ļoti liela piekrišana un daudzas aktivitātes ir jaunsargiem. No sporta aktivitātēm mēs piedāvājam basketbola un sporta pulciņu jaunākām klasēm. Šogad sācies arī angļu valodas pulciņš 5. – 6. klasei. Daudz bērnu iesaistās tautas deju kolektīvā. Pieprasīts ir sports un kokapstrāde. Tas, kā mums pietrūkst, ir tehniskās jaunrades pulciņi. Pašlaik Salacgrīvas vidusskolā nav neviena, kas šos pulciņus varētu vadīt. Tikko es biju Rīgā seminārā par interešu izglītību, kur par šo problēmu runāja daudzas citas skolas. Mācību iestādēs, kur pat ir bijuši tehniskās jaunrades pulciņi, pasniedzēji tos pārtrauc vadīt, jo ir minimāls atalgojums. Vienmēr ir bijis tā, ka daļa bērnu iet uz vairākiem pulciņiem vienlaikus, jo viņu intereses ir plašas. Tad deju kolektīva vadītāji nāk kopā ar citu pulciņu vadītājiem, lai varētu salikt nodarbības un treniņus, lai bērni tiek gan tur, gan tur.”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

Anitra Reinšmite, Dobeles 1. vidusskolas direktora vietniece izglītības jomā: “Mums ir ļoti daudzi un dažādi pulciņi, taču mūsu prioritātes ir tautas dejas un dziedāšana. Vienmēr aktīvi atbalstām un cenšamies piedalīties Skolēnu dziesmu un deju svētkos. Piedāvājam arī sportu – gan vispārējā fiziskā sagatavotība, gan dažādas sporta spēles. Tāpat mums ir ritma deja, teātra pulciņš, triatlona pulciņš, jo Dobelē ir ļoti dziļas triatlona tradīcijas. Bērniem ir iespēja nodarboties ar dažādiem rokdarbiem, literāro jaunradi un datorgrafiku. Mēs vienmēr esam domājuši, ka būtu jauki attīstīt jaunrades tehniskos pulciņus, taču šobrīd tas vēl ir idejas procesā, jo mums trūkst pasniedzēju, kuri varētu tos vadīt. Tā kā esam liela skola, bērnu aktivitāte un intereses sadalās. Protams, lielākais Dobeles 1. vidusskolas audzēkņu skaits ir iesaistīts dziedāšanā, jo mums ir gan sākumskolas, gan pamatskolas koris un četri vokālie ansambļi. Tāpat arī deju kolektīvā ir daudz bērnu. Jauniešiem aktuāls un saistošs ir arī sports. Diezgan liels pieplūdums vienmēr ir skolotājai, kas vada radošo matemātikas pulciņu. Visur bērni ir un viņu skaits izlīdzinās – protams, gada sākumā viņi piesakās vairākos pulciņos un tad atkrīt, jo ir pārvērtējuši savas spējas.”

Inese Loča, Jēkabpils 3. vidusskolas direktora vietniece mācību darbā: “Skolā ir dažādi sporta pulciņi, tautiskās dejas dažādām vecuma grupām, pieci dažādi kori un vokālie ansambļi. Vairāk koncentrējamies uz gaidāmajiem skolēnu dziesmu svētkiem. Piemēram, cenšamies nodrošināt, lai katram kolektīvam uz visām nodarbībām būtu pieejams pavadījums, ne tikai, piemēram, reizi mēnesī. Šobrīd lielāka interese bērnu vidū ir tieši par koriem, kuru skolā ir vairāk. Piemēram, vidusposmā, no 5. līdz 9. klasei, bērniem nav intereses dejot, savukārt vidusskolā viņiem atkal patīk un viņi atgriežas dejotāju rindās. Lai būtu plašāks interešu izglītības piedāvājums mūsu skolā, būtu nepieciešami papildu līdzekļi. Tāpat problēma ir vadītāju trūkumā – 
ja mēs varētu garantēt skolotājam apmaksātas stundas, tad mēs būtu vairāk ieinteresēti skolotājus sūtīt uz kursiem, lai viņi varētu apgūt arī kādu tehnisko pulciņu vadīšanu.”

Uzziņa

CITI ŠOBRĪD LASA

Bērnu ārpusskolas interešu izglītībai 37% vecāku ik mēnesi atvēl no 11 līdz 30 eiro.

14% vecāku interešu izglītībai tērē 51 – 100 eiro.

7% vecāku izmanto iespēju bērnus virzīt bezmaksas pulciņos, papildus līdzekļus netērējot.

Vienu vai divus pulciņus apmeklē 59% bērnu vecumā no pieciem līdz 15 gadiem.

Bērni visvairāk apmeklē deju nodarbības, apgūst dziedāšanu vai trenējas kādā no individuālajiem sporta veidiem.

Vien 6% bērnu darbojas tehniskajos pulciņos: automodelistu, elektronikas, informātikas u. c.

Avots: SKDS

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.