Foto – Shutterstock

Trūkst magnija: pazīmes, kā palīdz uzturs, ājūrvēda, preparāti, kas traucē uzsūkties 0

Magnija preparāti ir vieni no aptiekās pirktākajiem bezrecepšu līdzekļiem, jo daudziem šīs minerālvielas organismā pietrūkst. Kā nepieļaut magnija deficītu?

Reklāma
Reklāma
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
7 brīnumēdieni! Pārtikas produkti, kuru regulāra iekļaušana ēdienkartē kavē ādas novecošanos
Lasīt citas ziņas

Magnijs nepieciešams galvenokārt pilnvērtīgai muskuļu un nervu darbībai. Tas ir neaizstājams pastiprinātas slodzes un stresa gadījumā, kad tiek tērēts pastiprināti.

Par magnija trūkumu organismā liecina galvenokārt muskuļu krampji un spazmas, acu plakstiņu raustīšanās jeb tiks, nogurums, vājums, nervozitāte, neregulāra vai paātrināta sirdsdarbība un citas pazīmes. Taču šiem simptomiem var būt arī citi iemesli.

CITI ŠOBRĪD LASA

– Ja organismā trūkst magnija vai kādas citas minerālvielas, pārējās cenšas to aizvietot, tāpēc iestājas juceklis, uz kuru visvairāk reaģē sirds, it īpaši, ja tā nav vesela un stipra, – pamato ārstu prakses “Aparmita plus” ģimenes ārste un ājurvēdas konsultante Ilona Ābele-Šrenka.

Nereti ar uzturu neizdodas uzņemt pietiekami daudz magnija, jo, pēc pētījumu datiem, apkārtējās vides pārmaiņu dēļ tas produktos sastopams arvien mazāk, turklāt ne vienmēr zarnu traktā labi uzsūcas. Preparāti labāk pārvar dažādas barjeras, lai nokļūtu vajadzīgajā vietā.

Magnijs pastiprināti izdalās ar sviedriem, tāpēc tā deficīts iespējams sportistiem un fiziska darba veicējiem.

Šīs minerālvielas trūkumu var izraisīt ilgstoša caureja, kā arī aizraušanās ar alkohola lietošanu.

Uzskata, ka magnija trūkums ir viens no pirmsmenstruālā sindroma iemesliem sievietēm. Tas izpaužas ar vieglu aizkaitināmību, nomāktību, nogurumu, vēdera pūšanos, šķidruma aizturi organismā, krūšu pastiprinātu jutīgumu un galvassāpēm. Sievietēm nepieciešamība pēc magnija pieaug arī grūtniecības laikā, jo tas atslābina dzemdi.

Kā stāsta “BENU” aptiekas farmaceite Dace Pijola, lai magnijs organismā efektīvi darbotos, tam būtiska ir kalcija klātbūtne. Abas minerālvielas kopīgi nodrošina muskuļiem un nerviem nepieciešamo tonusu.

Ilona Ābele-Šrenka atzīst: – Lai noteiktu magnija daudzumu organismā, ne vienmēr ir lietderīgi veikt analīzes, jo tās var nebūt pietiekami informatīvas.

Piemēram, ja ir tāda nepārprotama magnija deficīta pazīme kā krampji kājās, analīzes var neveikt.

Magniju aptiekā var iegādāties tablešu, šķidrā vai šķīstoša pulvera veidā. Daktere iesaka izvēlēties preparātu, kas satur vairākus magnija sāļu veidus, jo tam būs labāks efekts. Iedarbība parasti jūtama pēc trīs mēnešu lietošanas, un dažreiz ar to pietiek.

Dace Pijola brīdina, ka magnija uzsūkšanos organismā var aizkavēt dzelzs un fluora preparāti, B1 un B6 vitamīna deficīts, fosfors, tauki un olbaltumvielas, kā arī alkohols. Magnija izvadīšanu paātrina antibiotikas, urīndzenošie līdzekļi un sirds glikozīdi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.