Foto – Shutterstock

Operācija vai zāles mūža garumā 0


Ja cilvēkam konstatēta šī bīstamā slimība, ārstu konsilijs piecu cilvēku sastāvā lemj, vai trombu iespējams izoperēt vai ne. Papildus tiek saņemtas konsultācijas arī no kolēģiem Vīnē. Ja operāciju var veikt, tā ir gana sarežģīta, jo jāatdzesē pacienta ķermenis un jāapstādina asinsrite.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas

Ja operēt nevar, cilvēkam visu atlikušo mūžu jālieto medikamenti.

– Valsts kompensē zāles, kas nav tik efektīvas, taču kompensējamo zāļu sarakstā nav iekļauts medikaments, kurš tiešām ļautu pacientam labi justies, strādāt un ilgāk dzīvot, – stāsta Andris Skride. Viņš piebilst, ka medikaments ir dārgs – gadā tas izmaksā aptuveni 28 000 eiro. – Ja cilvēks atbilst individuālās kompensācijas nosacījumiem, viņam tik un tā pašam jāsedz puse summas, tātad mēnesī vairāk nekā 1000 eiro. Mūsu pacienti parasti nevar to atļauties.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pieaugot ķirurģijas iespējām, aptuveni 70% hroniskas trombemboliskas pulmonālās hipertensijas pacientu iespējams veikt operāciju, bet galējās stadijās – plaušu transplantāciju ārvalstu klīnikās, kam arī nepieciešami līdzekļi.

Andris Skride atzīst: – Varam droši teikt, ka diagnozi atklājam tikai piektajai daļai pacientu un to izdarām galvenokārt ar datortomogrāfijas metodi, injicējot kontrastvielu, taču izmeklējuma laikā nav redzamas slimības agrīnās pazīmes, kas varētu būt aptuveni pusei izmeklēto pacientu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.