Trokšņa slāpētāju mode medību ierocim 0
Izrādās, ka ir ne tikai mednieku apģērba mode, bet arī trokšņa slāpētāju mode, jo katrs pielāgojis savu klusinātāju individuālajām prasībām, ņemot vērā iespējas un izdomu. Dažs apģērbj savu trokšņa slāpētāju, lai tas nespīdētu, cits – lai tas negrabētu, vēl kāds cits – lai izskatās labāk.
Stilīgs adījums
Šis ir Aigara Rumberga izmantots risinājums, lai pasargātu savu klusinātāju no laika apstākļu ietekmes. Tas pat īsti nav paša izgudrojums, bet gan speciāli šim nolūkam radīts apvalks – jāatzīst, ka ļoti stilīgs. Galvenais mīnuss – pirms šāviena tas jānoņem, lai neizšautu caurumu apvalkā.
Oriģināla neoprēna jaciņa
Anima Libra titāna trokšņa slāpētājam oriģināli uzvilkta melna neoprēna jaciņa, jo pretējā gadījumā tas ir pārāk spīdīgs. Turklāt, ja nejauši gadās piesist klusinātāju pie medību torņa malas, tas tik traki neskan un negrab. Atsitiena troksnis tiek slāpēts.
Eleganti un klasiski
Mednieks Jānis Puriņš briežu baura laikā bija sapratis, ka, ejot pa biezu mežu vai laužoties cauri krūmiem, trokšņa slāpētājs atsitas pret zariem un rada nevajadzīgi lielu troksni, tā aizbaidot medījumu. Risinājums tika atrasts, izmantojot ādas apvalku klusinātājam, kas principā strādā tāpat kā neoprēna vai līplentes risinājumi, tikai izskatās daudz elegantāk. Tomēr šoreiz galvenais nav izskats, bet gan praktiskā nozīme.
Vienkāršs neoprēna risinājums
Trokšņa slāpētājam var arī pielāgot neoprēna apvalku – vajadzīgā izmēra neo-prēna gabalu attiecīgi sašujot vai salīmējot. Priekšrocības tādas pašas kā citiem līdzīgiem risinājumiem. Neoprēna lielākais pluss, salīdzinot ar līplenti, varētu būt tas, ka tas ir mīkstāks, un līdz ar to klusinātājs mazāk grabēs, sitoties pret koku zariem, kad ejat pa krūmiem vai kāpjat tornī.
Vairāk lasiet žurnāla Medības februāra numurā