Venecuēliete Julimara Rohasa pasaules čempionātā Jūdžinā izcīnīja savu trešo planētas čempiones zelta medaļu. Viņa ir arī Tokijas olimpisko spēļu čempione, kur sasniedza pasaules rekordu.
Venecuēliete Julimara Rohasa pasaules čempionātā Jūdžinā izcīnīja savu trešo planētas čempiones zelta medaļu. Viņa ir arī Tokijas olimpisko spēļu čempione, kur sasniedza pasaules rekordu.
Foto: Lucy Nicholson/REUTERS/SCANPIX

Trīskārtējie čempioni vieglatlētikā – venecuēliete Julimara Rohasa un katarietis Mutazs Baršims kļuvuši 0

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Lasīt citas ziņas

Venecuēliete Julimara Rohasa un katarietis Mutazs Baršims kļuvuši par trīskārtējiem pasaules čempioniem vieglatlētikā.

Rohasa turpināja savu dominanci sieviešu trīssoļ­lēkšanā, finālā atkal sasniedzot teicamu rezultātu – 15,47 metri, kas ir visu laiku sestais labākais šajā disciplīnā. Jāatgādina, ka pērn Tokijas olimpiskajās spēlēs Rohasa pie zelta medaļas tika ar jaunu pasaules rekordu (15,67). Sudrabu izcīnīja Šenīka Riketa no Jamaikas (14,89). Augstlēkšanā vīriešiem Baršims uzvarēja ar šosezon labāko rezultātu 2,37 metri.

CITI ŠOBRĪD LASA

Arī viņš, tāpat kā Rohasa, atkārtoja 2017. un 2019. gada planētas meistarsacīkstēs gūtos panākumus. Pērn Baršims kļuva arī par olimpisko čempionu, zelta medaļu tad izcīnot arī itālietim Džanmarko Tamberi, kurš šoreiz pasaules čempionātā palika ceturtais, piekāpjoties ne tikai Baršimam, bet arī dienvidkorejietim Vu Sanhjeokam (2,35) un ukrainim Andrijam Procenko (2,33), kurš savai valstij izcīnīja pirmo medaļu šajā čempionātā.

Septiņcīņā dāmām galvenā favorīte Nasifata Tiama ļoti sīvā cīņā pārspēja nīderlandieti Anuku Feteri. Pirms pēdējās disciplīnas Feterei bija 19 punktu pārsvars, taču 800 metrus Tiama veica par septiņām sekundēm ātrāk, summā savācot 6947 punktus, kamēr Fetere atpalika par 80 punktiem.

Tiama nu ir divkārtēja olimpiskā un pasaules čempione. Līdzīga titulu kolekcija ir arī kenijietei Faitai Kipjegonai, kura saglabāja čempiones titulu 1500 metru skrējienā (3:52,96). Vīriem 3000 metru kavēkļu skrējienā uzvarēja olimpiskais čempions Sufians el Bakali (8:25,13), bet maratonā dāmām ātrākā bija etiopiete Gotitoma Gebreslase, sasniedzot jaunu pasaules čempionātu rekordu (2.18:11). Viņai šis ir pirmais lielais tituls karjerā.

Medaļu vērtējumā pārliecinošā vadībā ir mājinieki amerikāņi, kuriem 16 medaļas, no tām sešas zelta. Pa sešām godalgām ir Etiopijas un Kenijas sportistiem, četras jamaikiešiem. Pie medaļām pēc četrām sacensību dienām tikuši 26 valstu pārstāvji.

Latvijas sportistiem nākamais starts paredzēts naktī uz ceturtdienu, šķēpmešanas kvalifikācijā startējot Līnai Mūzei un Madarai Palameikai.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.