Trīs prieki spēkam: pierakstīt, pateikt paldies, pieņemt sevi un citus 0
Tā vien gribas ātrāk sagaidīt brīdi, kad daba ir pilnbriedā. Svinēt mīlestību, izjust prieku un uzsākt pateicības ceļu.
Psihoterapeites Guntas Andžānes ieteikumi.
1. Pierakstīt prieku
Mīlu grāmatas, lasīšana ir mana aizrautība. Dažkārt līdztekus plānoto grāmatu iegādei ieraugu veikalā vāciņu, kas ieinteresē, un roka pastiepjas lasāmvielu nopirkt. Tā nesen iegādājos Annas Voskampas grāmatu Tūkstoš dāvanu. Pašķirstīju, sāku lasīt un iekritu ar visām četrām.
Autore sāk rakstīt pateicību dienasgrāmatu. Pieraksta to, kas viņu priecē, ko mīl, kas patīk, kas uzmundrina. Šis process atklāj ko pārsteidzošu – pamanot vissīkāko ikdienišķo svētību, viņai izdodas ieraudzīt savu īsto dzīvi.
Ir labi tiekties pēc sapņa, mērķa, bet tikpat svarīgi būt priecīgam par to, kas jau ir. Cik labi, ka pamodos laikā un neko nenokavēju. Ka mājās ir maizīte un arī pašas vārīts ievārījums, varu baudīt brokastis. Prieks, ka man līdzi ir lietussargs, jo sāka līt… Tā ir uzdrīkstēšanās dzīvot tieši tur, kur esi. Šeit un tagad.Vajag ne tikai apjaust ikdienišķos priekus, bet arī tos pierakstīt. Liekot uz papīra šīs domas un sajūtas, tās it kā vēlreiz atritinām vaļā, attinam kā dzijas kamolu. Tā ir iespēja vēlreiz visu piedzīvot, just šo mīlestības nospiedumu. Pierakstus var veikt telefonā vai kādā bloknotā, ko nēsā līdzi.
Strauji mainīgie dzīves notikumi pārsvarā liek mums kustināt domāšanas sadaļu, prātu, tas kļūst pārlieku aktīvs. Lai pamodinātu, iekustinātu jušanas un emociju sadaļu sevī, noder jau minētā pierakstīšana. Domājot par to, kas patīk un ko mīlam, un vēl pierakstot to, it kā atgādinām sev, ka esam jutekliskas, dvēseliskas būtnes. Paņemu lapu un augšpusē uzrakstu: 1000 dāvanu… Tūkstotis šķiet tik daudz, taču, sākot rakstīt, drīz vien kļūst skaidrs – par maz, man pieder daudz vairāk!