Foto – LETA

Trīs mēnešus nebūšu mājās… Kādus komunālos maksājumus dzīvokļa īpašnieks var neveikt prombūtnes laikā? 19

Ir atvaļinājumu un komandējumu laiks, kad daudzi uz ilgāku laiku dodas prom no mājām, taču vai ir kādi komunālie maksājumi, ko prombūtnes laikā ir iespēja neveikt? Tā mums jautā Dace no Liepājas.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Atbildi atradām LVportals.lv skaidrojumā. To sagatavojusi Ieva Keterliņa, zvērināta advokāte.

Izrādās – ja dzīvojamo māju, kurā atrodas dzīvokļa īpašums, dzīvokļu īpašnieki ir pārņēmuši pārvaldīšanas tiesības un noslēguši pārvaldīšanas līgumu, tad piemērojams ir 2015. gada 15. septembra Ministru kabineta noteikumu Nr. 524 “Kārtība, kādā nosaka, aprēķina un uzskaita katra dzīvojamās mājas īpašnieka maksājamo daļu par dzīvojamās mājas uzturēšanai nepieciešamajiem pakalpojumiem” 3.2 punkts.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šajā punktā rakstīts: “Ja dzīvojamās mājas īpašnieks plāno atrasties prombūtnē, kuras laikā dzīvokli, nedzīvojamo telpu vai mākslinieka darbnīcu neizmantos neviena persona un nevarēs nodrošināt savu vai pārvaldnieka, vai citas dzīvojamās mājas īpašnieku pilnvarotās personas pienākumu izpildi attiecībā uz ūdens patēriņa vai siltumenerģijas uzskaites kārtību, dzīvojamās mājas īpašnieks vismaz nedēļu iepriekš par prombūtnes laiku rakstiski informē personu, kura aprēķina maksājamo daļu, ja līgumā par dzīvojamās mājas uzturēšanai nepieciešamo pakalpojumu nodrošināšanu (ja ir tiešie norēķini) vai pārvaldīšanas līgumā, vai dzīvojamās mājas īpašnieku lēmumā (ja ir netiešie norēķini) nav noteikta cita kārtība.”

Advokāte skaidro: “Tas nozīmē, ka dzīvokļa īpašnieka pienākums ir paziņot par prombūtni dzīvojamās mājas pārvaldniekam, vienlaikus paziņojot ūdens skaitītāja rādījumu, kas prombūtnes laikā būs nemainīgs. Līdz ar to pārvaldniekam būs tiesisks pamats neveikt aprēķinu par piegādātajiem ūdens pakalpojumiem dzīvojamajā mājā. Attiecībā uz pārējiem komunālajiem un pārvaldīšanas pakalpojumiem nekādu izmaiņu nebūs – jāveic norēķins pilnā apmērā. Pieļaujami izņēmumi tikai ar visu dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieku piekrišanu vai ja tas paredzēts pārvaldīšanas līgumā.

Ja dzīvokļu īpašnieku kopība nav pārņēmusi pārvaldīšanas tiesības, tad analoģisks regulējums ir iekļauts 2008. gada 9. decembra noteikumu Nr. 1013 “Kārtība, kādā dzīvokļa īpašnieks daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā norēķinās par pakalpojumiem, kas saistīti ar dzīvokļa lietošanu” 28. punktā.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.