Norāda uz aizmugures trūkumu 1
„Šī vienošanās vairāk vai mazāk vieš cerības, ka referendumā tomēr nobalsos par Lielbritānijas palikšanu Eiropas Savienībā,” sacīja Latvijas premjerministrs Māris Kučinskis (Zaļo un zemnieku savienība), kuram šī bija pirmā Eiropadome pēc stāšanās amatā. „Ja mēs kaut kur esam piekāpušies, tad vienīgi jautājumā par cilvēkiem, kuri brauks kādreiz projām, taču, ņemot vērā, ka mēs nevēlamies, lai cilvēki brauc prom no Latvijas un mēs vēlamies celt savu ekonomiku, tas mums ir mazāk sāpīgi. Mūsu uzdevums ir celt mūsu pašu pabalstus un stiprināt ekonomiku, saukt atpakaļ cilvēkus no Lielbritānijas, nevis raizēties par to, ka viņi būs apdraudēti, ja vēlēsies no muks bēgt projām,” pēc garajām divu dienu sarunām sacīja premjers.
Pēc pusnakts pametot Eiropadomes ēku, M. Kučinskis atzina, ka ir apmierināts ar šo pirmo sanāksmi par spīti tam, ka tā izvērtusies tik gara, un to, kā ticis uzņemts.
M. Kučinskis Briselē uzturējās kopš trešdienas, kad iepazīšanās vizītē pabija pie visiem Eiropas Savienības (ES) nozīmīgāko institūciju vadītājiem – Eiropadomes prezidenta Donalda Tuska, Eiropas Komisijas vadītāja Žana Kloda Junkera un Eiropas Parlamenta prezidenta Martina Šulca. Īsi pirms viņa ierašanās amerikāņu politiskās organizācijas „POLITICO” Eiropas izdevums bija publicējis prognozes pirms gaidāmā Eiropadomes, izvērtējot, kuru valstu vadītāju balsis būs visietekmīgākās un mazākietekmīgākās sarunās par migrācijas krīzi un Lielbritānijas reformām. Izdevums Latvijas premjerministru bija ierindojis starp vismazāk ietekmīgākajiem Eiropas valstu vadītājiem, pēc izdevuma domām, tādēļ, ka aiz M. Kučinska muguras un viņa partijas nestāv ietekmīgs ES līmeņa politikas spēks un šī ir Latvijas premjera pirmā Eiropas līmeņa sanāksme. Savukārt, kaimiņvalsts Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite bija izcelta kā ietekmīgā no Baltijas līderiem.