Trīs jautājumi par ieroču apriti 0
Par likumprojektu “Ieroču aprites likums” atbild Latvijas Mednieku asociācijas valdes priekšsēdētājs Haralds Barviks.
Šaujamieroči un sabiedrības drošība, cik lieli riski?
Ļoti dīvaini ir tas, ka Eiropas Komisija, Eiropas Parlaments, izskatot šos jautājumus, nesaskata drošības riskus, bet Latvijā cilvēki, kuriem nav ne mazākās izpratnes par ieroču lietošanu un izmantošanu medībās, publiski uzspiež savu viedokli par neesošiem drošības riskiem. Mēs, profesionālās medību organizācijas, taču nemācām ķirurgiem, kā pareizi veikt smadzeņu operāciju. Es saprotu dažādo bažu un viedokļu cēloņus, kurus pamatā pauž tikai medību pretinieki.
Daudzi vēlas zināt, kādēļ šis jautājums pēkšņi ir tik aktuāls?
Latvijai ir jāievieš Šaujamieroču direktīvas prasības savos likumos un noteikumos. Tādēļ jau pagājušā gada sākumā sākās jaunā Ieroču aprites likuma apspriešana un vērtēšana, tas kopš pagājušā gada septembra bija publiski visiem pieejams, un katrs varēja paust savu viedokli un sniegt priekšlikumus. Tā kā bieži ES direktīvas un regulas izmanto, lai ieviestu aizliegumus, mēs gribējām izmantot šo iespēju un Šaujamieroču direktīvas kompetences ietvaros paplašināt medību ieroču izmantošanas tiesības Latvijā.
Atsevišķas organizācijas pauž bažas par to, ka jaunais likums radīs iespēju jauniešiem nekontrolēti izmantot šaujamieročus, pat tos iegādāties.
Pilnīgas muļķības! Latvijā ir vienas no stingrākajām ieroču iegādes, lietošanas, glabāšanas un pārvadāšanas prasībām Eiropā. Ar jauno likumprojektu neviens nav atcēlis visas iepriekšējās stingrās prasības, kas attiecas uz ieroču īpašnieku pienākumiem. Likumprojekts paredz tikai un vienīgi šaujamieroča izmantošanu medībās ieroču īpašnieka uzraudzībā.