Foto – Valdis Semjonovs

Trīs iedarbīgas sejas maskas ar rapšu eļļu 0

Izrādās, rapšu eļļa ir lielisks un ikdienā pieejams līdzeklis sejas ādas aizsardzībai pret ultravioleto starojumu un apkārtējās vides kaitīgo ietekmi!

Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
Slinks vīrietis ir nopietna problēma ģimenē… 5 slinkākās zodiaka zīmes vīriešu vidū
Kokteilis
“Nav jau nekādu noslēpumu” – Dārta Daneviča atklāj, kāpēc nolēmusi pamest Dailes teātri
Krievi nobijušies: izskanējis aicinājums visiem gatavoties pilnīgai mobilizācijai, lai “stātos pretī Rietumiem” 73
Lasīt citas ziņas

Viens no galvenajiem ādas novecošanas iemesliem ir brīvie radikāļi, kas rodas ultravioletā (UV) starojuma, piesārņota gaisa, cigarešu dūmu, alkohola un citu faktoru ietekmē. Lai novērstu tā saucamās fotonovecošanās pazīmes, ražotāji kosmētikas līdzekļiem pievieno dažādas aktīvās vielas un vitamīnus ar antioksidantu īpašībām. Ādai lielākais labums ir no A, B3, C un E vitamīna.

Antioksidanti sastopami arī dabīgos produktos. Piemēram, rapšu eļļa satur provitamīnu A jeb beta karotīnu, kas veicina šūnu dalīšanos un spēcina ādas šūnas pret UV starojuma ietekmi. Šis nav visvarens līdzeklis, tik un tā nepieciešams speciāls saules aizsargkrēms. Rapšu eļļā ir arī E vitamīns, ko dēvē par jaunības vitamīnu un kas ādu aizsargā pret ārējās vides izraisītiem bojājumiem šūnu DNS līmenī.

CITI ŠOBRĪD LASA

Rapšu eļļu pirms iziešanas saulē lieto ārīgi. Tā ādu bagātīgi mitrina, neļaujot dabīgajam mitrumam iztvaikot, sargā no brīvo radikāļu ietekmes, mazina krunciņu veidošanos. Savukārt pēc sauļošanās mazinās tūska, apsārtums un ādas jutīgums.

Uzklāta uz ādas, eļļa iesūcas pakāpeniski. Lieko var noslaucīt ar salveti.

Rapšu eļļa noder arī ienadžu kopšanai – nedaudz uzpilina uz kutikulas un iemasē.

Zīdaiņiem rapšu eļļa ieteicama piena kreveles noņemšanai – apmēram 30 minūtes pirms vannošanas iemasē galvas ādā un uzvelk kokvilnas cepurīti. Tad izmazgā ar bērnu šampūnu un matus izķemmē. Atkārto pēc nepieciešamības.

Rapšu eļļa noder arī dažādās ķermeņa kopšanas procedūrās, bet vienkāršākais paņēmiens ir pēc dušas nenosausinoties to rūpīgi iemasēt ādā. Tā ilgāk saglabā mitrumu, kļūst maiga un elastīga.

Mājas apstākļos var pagatavot sejas maskas, bet iepriekš der pārliecināties, ka produkts neizraisa ādas kairinājumu. Tādēļ pirms lietošanas masku ieteicams uzklāt uz neliela ādas laukuma apakšdelma iekšējā virsmā un pavērot reakciju.

Klājot masku, jāizvairās no acu zonas, jo eļļa, nokļūstot acīs, rada ļoti nepatīkamas sajūtas. Masku tur 15 – 30 minūtes un noskalo ar siltu parasto vai micelāro ūdeni. Pirms notīrīšanas ieteicama viegla masāža, lai uzlabotu sejas asinsriti.

 

PADOMI

Ādas nogludināšanai

• Sajauc vienu tējkaroti rapšu eļļas un dažus pilienus svaigi spiestas citrona sulas ar pusi krūzītes auzu pārslu miltu vai samaltām auzu pārslām un vienu olas baltumu.

Reklāma
Reklāma

• Citrons balina ādu un padara to gaišāku. Eļļas un citrona sulas kombinācija to attīra, mazina sīkās krunciņas. Olas baltums ādu savelk, radot nelielu liftinga efektu.

 

Pret iekaisumiem

• Sajauc pusi tējkarotes rapšu eļļas ar divām tabletēm aspirīna (iepriekš uzpilina nedaudz ūdens, tad saberž) un pusi tējkarotes medus.

• Palīdz ādas iekaisuma un apsārtuma gadījumā, arī pret pinnēm. Aspirīns mazina iekaisumu, rada maigi lobošu efektu. Medus ir dabisks antibakteriāls un pretiekaisuma līdzeklis. Masku izmanto 1 – 2 reizes nedēļā.

 

Attīrīšanai

• Sablendē trīs ēdamkarotes rapšu eļļas un trīs šķēles ananasa.

• Maska attīra poras, dziedē ādu, atjauno dabīgo tās mirdzumu.

Dermatoloģes Annas Bērziņas receptes.

 

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.