Ordeņa izdevumi – uz tā kavaliera pleciem 0

Galu galā Likums par Triju Zvaigžņu ordeņa statūtiem otrajā lasījumā tika pieņemts ar 42 balsīm, pret – 27, nevienam neatturoties.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas

Bija tomēr dažas atšķirības starp pirms tam valdībā lemto un deputātu apstiprināto. Valdība bija uzskatījusi, ka Triju Zvaigžņu ordeni jāpiešķir Valsts prezidentam pēc ordeņa domes priekšlikuma. Bet deputāti pastāvēja uz to, ka šādas tiesības piešķiramas atsevišķai ordeņa domei (šajā ziņā situācija mainījās pēc 1934. gada 15. maija, kad lemšanā noteicošā loma bija Valsts prezidentam). Valdības projekts paredzēja lielāku tās pārstāvību domē (ar trim ministriem – ārlietu, kara un izglītības). Deputāti toties panāca, ka domē jābūt vispirms pārstāvētai Saeimai. Nolēma, ka par ordeņa piešķiršanu lemj dome, kuru veido Valsts prezidents kā priekšsēdētājs, trīs Saeimas deputāti un Ministru prezidents, kā arī divi augstākie ordeņa kavalieri, Latvijas pilsoņi, kas ordeņus bija saņēmuši kā pirmie. (1934. gada oktobrī domes locekļu skaitu samazināja līdz pieciem.)

No jauna klāt nākušais 16. pants paredzēja, ka ordeņa izdevumi jāsedz personai, kas to saņem, izņemot sevišķus gadījumus. Jāņem vērā, ka pirmās šķiras ordeņa pilns komplekts maksāja 150 latu, bet piektās šķiras – 20 latu. Likumlēmēji, argumentējot šādu taupību, teica: “Šāds pants tikai tādēļ ieviests, lai valstij neceltos lieki izdevumi.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Ar dažiem pārlabojumiem, 45 deputātiem balsojot par, 28 – pret un nevienam neatturoties, 11. martā likumu pieņēma arī trešajā lasījumā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.