Trešo reizi noraujot domes sēdes norisi, Rēzeknē pavērta iespēja domes atlaišanai 13
Šodien trešo reizi pēc kārtas kvoruma trūkuma dēļ nenotika paredzētā Rēzeknes domes sēde.
Sēdi vadīja atstādinātā mēra Aleksandra Bartaševiča vietnieks Aleksejs Stecs (“Kopā Latvijai”), kurš konstatēja kvoruma trūkumu, kā arī ziņoja par vairāku pozīcijas deputātu neierašanās iemesliem un nosauca nākamās sēdes datumu – 29.novembri.
Uz sēdi no 13 pašvaldības deputātiem bija ieradušies pieci opozīcijas deputāti un Stecs.
Deputāti Vladimirs Bogdanovs, Igors Sergejevs, Aleksejs Grehovs un Aleksandrs Bartaševičs paziņojuši, ka viņiem ir darba nespējas lapas, cita iemesla dēļ nav ieradušās Olga Strode un Kristīne Kokoreviča, bet Aleksandrs Irišins nav informējis domi par neierašanās iemesliem. Visi deputāti pārstāv partiju “Kopā Latvijai”.
Kā LETA jau ziņoja, kvoruma trūkuma dēļ nenotika Rēzeknes domes sēdes 2.novembrī un 10.novembrī.
Atbilstoši Pašvaldību likumam domes sēde notiek, ja tajā piedalās vairāk nekā puse domes deputātu (kvorums). Sēdes vadītājs pārliecinās par kvorumu pirms katra balsojuma. Ja nav kvoruma, sēdes vadītājs sēdi slēdz vai pārtrauc.
Ja uz atkārtotu domes sēdi deputāti nav ieradušies pietiekamā skaitā, sēdes vadītājs informē par to vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru triju darbdienu laikā pēc dienas, kurā vajadzēja notikt atkārtotai domes sēdei.
Tāpat Saeima ar likumu var atlaist domi, ja tā nav spējīga pieņemt lēmumus saistībā ar to, ka trijās domes kārtējās sēdēs pēc kārtas nepiedalās noteiktais skaits deputātu (kvorums).
Pēc nenotikušās sēdes 10.novembrī Rēzeknes domes valdošās politiskās partijas “Kopā Latvijai” valde izplatīja paziņojumu, kurā pauda vēlmi paātrināt domes atlaišanas procesu un startēt jaunās vēlēšanās nākamgad.
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministre Inga Bērziņa (JV) pēc Rēzeknes pašvaldības apmeklējuma 10.novembrī aicināja Rēzeknes domes deputātus atsākt darbu vai nolikt deputātu mandātus.
Ministre aģentūrai LETA pauda, ka pašlaik esot grūti saprotama iedzīvotāju ievēlēto deputātu rīcība, neapmeklējot domes sēdes. Ja deputāti atsakās pildīt savus pienākumus, viņiem būtu jānoliek deputātu mandāti, ļaujot šo amatu ieņemt nākamajiem, kuri ir vēlēšanu sarakstā un vēlas strādāt.
Viņa atzina, ka, nenotiekot trīs domes sēdēm, ir iespējams rosināt Saeimai lemt par domes atlaišanu, taču tas nav jādara obligāti, ja pašvaldība ir spējīga turpināt sniegt pakalpojumus un funkcionēt.