Foto – Shutterstock

Trauslā nezāle virza – vēlos audzēt ārstniecībai 0

“Kā tikt pie virzas sēklām? Gribu tās izmantot ārstnieciskiem nolūkiem.” IRĒNA MADONAS NOVADĀ

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

Parastā virza (Stellaria media) ir viengadīgs augs. Tas nozīmē, ka dabā tā vairojas ar sēklām. Nezāle Latvijā sastopama ļoti bieži, dārzos ir grūti apkarojama un ir ļoti ātraudzīga. Atkarībā no laika apstākļiem virza zied no marta līdz pat novembrim.

– Decembrī bija diezgan silts, un, iespējams, tā vēl ziedēja, īpaši jau siltumnīcās. Tādējādi sēklas var vākt samērā ilgu laiku. Pēc noziedēšanas pogaļā nogatavojas sīkas, tumšas sēklas, – stāsta Latvijas Dabas muzeja botāniķe Egita Zviedre. – Parasti dārzos šis augs aug pats no sevis, bet, ja vēlas pavairot, jāievāc sēklas un jāsēj. Var arī iestādīt stādus. Augsnei, kur vēlas audzēt virzu, jābūt tīrai, bez citu augu klātbūtnes un vēlams barības vielām bagātai. Tad virza leknāk augs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Virzas svaigās zaļās lapiņas uzturā var būt interesanta un patīkama salātu sastāvdaļa – ar savu maigo konsistenci un garšu, arī bagātīgo barības vielu sastāvu. Sezonas laikā virza veido vairākas paaudzes, tātad salātiem pieejama visu vasaru. Maigāka un vērtīgāka gan ir līdz ziedēšanai.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.