Foto – Shutterstock

Traumēts īkšķis, pirksts gandrīz nekustīgs… 0

“Pirms nedēļas, spēlējot volejbolu, ar bumbu izsitu īkšķi. Sāpes ir mazinājušās, taču pirksts joprojām pietūcis un gandrīz nekustīgs. Ko darīt?” Oskars Valkā

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

Atbild Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas ārsts Mārcis Jēgers: “Pat visvienkāršākie sasitumi un sastiepumi sāp 10 – 14 dienas. Spriežot pēc traumas rakstura, kādu iespējams gūt volejbolā, pieļauju, ka sāpes ir īkšķa pamatnē, locītavā, kur savienojas delnas kauls ar īkšķa pamata falangu. Vienkāršākajā variantā ir daļējs saišu plīsums un sāpes, kā arī tūska un zemādas asinsizplūdums, kas izzūd sešu nedēļu laikā.

Sāpes mazinās aukstums, ibuprofēnu saturošas tabletes (400 mg) 3 – 4 reizes dienā, ko vēlams uzņemt kopā ar ēdienu. Ieteicams īkšķi imobilizēt, lietojot elastīgo saiti, ortozi vai cieto teipu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pilna saišu bojājuma gadījumā arī pēc sešām nedēļām saglabāsies sāpes un locītava būs nepatīkami nestabila. Arī tad ieteicams rīkoties, kā minēts iepriekš. Papildus derētu veikt ultrasonogrāfiju plaukstai, lai pārliecinātos, vai saites nav pārrautas pilnībā. Ja tas apstiprinās, ieteicama ķirurģiska locītavas stabilizācija.”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.