A+++ trauku mašīnas ir izdevīgs pirkums 2
Pietiks par trauku mazgājamo mašīnu priekšrocībām. Ierīču salīdzinājumā izvēlējos lētākās veikalos atrodamās trīs dažādu klašu mašīnas, līdzīgos standarta izmēros (600x600x850 mm) ar 13 trauku komplektiem – kārtīgai ģimenei domātu trauku mašīnu. Visām trim ierīcēm ir augstākā A mazgāšanas un žāvēšanas klase.
Ūdens patēriņš A+ klases itāļu ražotāja “Ariston” modelim ir nedaudz lielāks nekā konkurentiem. Arī gadā patērētā elektroenerģija ir lielāka, tas ir skaļāks, taču visu atsver patīkamā cena – zem 250 eiro. Gadā nāksies šķirties no apmēram 50 eiro, kas aizies elektrībā (gadā patērētā elektroenerģija aprēķināta, balstoties uz 280 mazgāšanas cikliem).
Taupīgākais turku “Beko” gadā ieekonomēs apmēram 10 eiro, taču tam ir par 108 eiro lielāka sākuma cena. Pavisam neizdevīgs sākotnēji izskatās A++ lētākais modelis, ko ražo vācu “AEG” – tikai nedaudz lētāks par A+++ ierīci, taču gadā patērēs par apmēram 5 eiro vairāk. Ar papildu funkcijām gan vācu prāti nav skopojušies (elektrības patēriņš ir vienīgais “Beko” trumpis). Jāuzsver, kaut arī garantija lielākajai daļai trauku mašīnu ir divi gadi, dzīves ilgums ir daudz lielāks – var pārsniegt arī desmit gadus. Tas atkarīgs no tā, kāda ir ierīces slodze.
Veicot vienkāršus aprēķinus, sanāk, ka dārgākais “Beko” atmaksāsies pēc apmēram 10 gadiem, kas ir uz robežas, domājot, vai tas būtu izdevīgāks pirkums par lētāko konkurentu. Tāpēc jāņem vērā citi faktori – “Beko” ir klusāks, nedaudz mazāk patērēs ūdeni. Tāpat turku ražojums apgādāts ar elektronisku vadību, astoņu programmu un sešu temperatūru izvēli, tas viss palīdz efektīvāk izmantot trauku mašīnu un arī ietaupīt naudu. Tikmēr “Ariston” apveltīts vien ar piecu programmu skaitu un pogu ievadi, bet “AEG” ar sešām programmām un piecām mazgāšanas temperatūrām. Lieki piebilst, ka vācietis arī ir elektroniski vadāms.
Situācija sagaidāma – savai cenai “Ariston” ir atbilstošs – bez īpašām papildu funkcijām, kamēr abām dārgajām ierīcēm ir arī “Sensorlogic”, kas nosaka ierīces noslodzi, pielāgojot ūdens un elektrības patēriņu. Svarīgi, ka tikai “Ariston” trauku mašīnai nav ūdens cietības indikatora. Līdz ar to nav zināms, kāds ir ūdens cietības līmenis, kas būtiski ietekmē gan trauku mazgāšanas kvalitāti, gan ierīces mūža ilgumu. Dārgajos aparātos šāds sensors ir, kas neļaus aizmirst iebērt ūdens mīkstināšanai domāto reģenerējošo sāli. Līdz ar to gribētos teikt, ka šā brīža plašajā un arī samērā lētajā trauku mašīnu klāstā A+++ (arī A++) trauku mašīnas ir izdevīgs pirkums, kas ilgtermiņā gan atmaksāsies, gan būs ērtāks lietošanā. Cenu starpība starp klasēm nav tik liela (kā tas ir ledusskapjiem), lai neizvēlētos nedaudz dārgāku ierīci, kura ir labāka un ar vairāk iespējām.