Instrukcijas slimnieku pārvešanai 0
“Lai mazinātu operāciju bloka personāla emocionālo spriedzi, ir izstrādāts un tuvākajā laikā stāsies spēkā atsevišķs rīcības plāns ugunsgrēka gadījumā tieši operāciju blokam. Darbs pie tā tika sākts jau pēc pirmo divu trauksmju izskanēšanas pagājušā gada septembrī. Operāciju blokam ir sava specifika – operācijas laikā nav iespējams acumirklī evakuēties no operāciju zāles kopā ar pacientu, tāpēc šis rīcības plāns ir detalizētāks, iekļaujot instrukcijas par to, kā pacientu sagatavot pārvešanai.
Februāra sākumā atbilstoši jaunajam rīcības plānam notiks personāla apmācības par ugunsdrošību un rīcību ugunsgrēka gadījumā. Turpmāk tās notiks ik pēc trim mēnešiem.
Tuvākajā laikā arī tiks izveidots viegli uztverams informatīvais uzskates materiāls par rīcību trauksmes situācijā,” skaidro slimnīcas vadītāja.
Vai slimnīcas vadība var garantēt, ka šādi trauksmes signāli operāciju laikā vairs nebūs? Tikšot darīts viss, lai šo iespēju samazinātu līdz minimumam, bet to neesot iespējams pilnībā izslēgt, jo nevar galvot, ka detektoru atkal neiedarbinās kaut kas līdzīgs dūmiem vai cilvēka darbības kļūdas dēļ kā, piemēram, gadījumā ar sanitāru.
Vērtēs vadības atbildību
Jau rakstīju, ka pavasarī un vasarā Baltijā lielākā operāciju bloka zāles bija kļuvušas par turku pirtīm, jo no ierindas bija izgājusi gaisa dzesēšanas sistēma un alternatīva sistēma avārijas gadījumā nebija izbūvēta. Zālēs bija gandrīz trīsdesmit grādu karstums, kas radīja neciešamus darba apstākļus gan ārstiem, gan riskus pacientu veselībai.
Slimnīcas vadība informēja, ka patlaban notiekot operāciju bloka gaisa dzesēšanas sistēmas remonts un līdz 1. maijam tās defekti būšot pilnībā novērsti.
Savukārt Veselības ministrijas valsts sekretārs Kārlis Ketners solīja, ka ministrija izvērtēšot slimnīcas vadības atbildību par radušos situāciju.