
Ko darīt ar slimnieku? 0
Valdes priekšsēdētāja uzskata, ka nav jau noticis nekas īpašs: “Gadījumā ar sabojājušos kompresoru tas, ka detektors reaģē ne tikai uz dūmiem, ļoti palīdzēja, jo automātisko ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes izziņošanas sistēmu iedarbināja ūdens tvaiki, ļaujot ātri konstatēt un novērst radušos kompresora bojājumu.
Tāpēc gribu uzsvērt, ka automātiskās ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes izziņošanas sistēmas jutīgums ir uzskatāms par plusu, nevis mīnusu, jo ļauj konstatēt ne tikai ugunsgrēku, bet arī citus traucējumus, kā arī cilvēku darbības kļūdas.
Visos piecos gadījumos slimnīcas apsardzes darbiniekiem izdevās 10 minūšu laikā noskaidrot automātiskās ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes izziņošanas sistēmas nostrādāšanas iemeslu un, izmantojot balss izziņošanas sistēmu, trauksmi atsaukt, līdz ar to darbinieku evakuācija paguva notikt vien daļēji.”
Daži ķirurgi pastāstīja, ka, izdzirdot trauksmes signālus, bijuši nesaprašanā, ko darīt ar slimnieku, kurš atrodas narkozē, kuram atvērts vēdera dobums un kuru nav iespējams nekur pārvietot. Ārsti un medicīnas māsas, pārvarot pamatīgu emocionālo spriedzi, turpinājuši darbu.