Foto: Arrowsmith2/SHUTTERSTOCK

Traucē kaimiņa suns. Kā iespējams risināt neērto situāciju? 46

Madara Briede, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

“Ko darīt, ja kaimiņam ir ļoti skaļš suns? Rej ne tikai uz garāmgājējiem, bet trokšņo un lec žogā arī uz mums – kaimiņos dzīvojošajiem. It kā apdraudējuma nav, taču ir troksnis un ļoti neomulīgi. Ikdienā tas ļoti traucē.” – jautā Silvija Rīgā

Rīgas pašvaldības policijas (RPP) pārstāve Lāsma Greidāne informē – atbilstīgi Ministru kabineta noteikumu nr. 266 Labturības prasības mājas (istabu) dzīvnieku turēšanai, tirdzniecībai un demonstrēšanai publiskās izstādēs, kā arī suņa apmācībai 52. pantam dzīvnieka īpašniekam ir jāno­drošina, lai mājdzīvnieka smaka, riešana vai gaudošana netraucētu mājas vai apkārtnes iedzīvotājiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai saglabātu optimālas kaimiņu attiecības, RPP aicina sākotnēji vērsties pie kaimiņa, jo, iespējams, kaimiņš atradīs kādu labu risinājumu. Tomēr, ja šī iespēja ir izsmelta, nekas cits neatliek kā vērsties policijā vai Pārtikas un veterinārajā dienestā.

Dzīvnieka īpašnieks nav tiesīgs suni izmitināt uz balkona vai lodžijas, kā arī mājdzīvnieku turēt antisanitāros apstākļos vai ar to radīt antisanitārus apstākļus. Tāpat aizliegts mājdzīvniekam radīt sāpes vai ciešanas.

“Var gadīties situācijas, kad šīs riešanas iemesls ir komplicēts, piemēram, pastaigu vai ēdiena nenodrošināšana, vai arī ciešanu nodarīšana (piemēram, mājdzīvnieka nevešana pie veterinārārsta). Iegādājoties mājdzīvnieku, dzīvnieka īpašnieks uzņemas atbildību par mājdzīvnieka labturības prasību ievērošanu un veterinārmedicīniskās palīdzības nodrošināšanu, nepieļauj tā klaiņošanu, kā arī nodrošina dzīvnieka meklēšanu un apbedīšanu.

Ja situācijas atrisināšanai nolemts piesaistīt policiju, tad tiks pārbaudīti visi iepriekš uzskaitītie apstākļi, papildus arī tiek veikta vakcinācijas un reģistrēšanas pārbaude, kā arī noskaidrots, vai suņa īpašnieks ir samaksājis pašvaldības noteikto suņa turēšanas nodevu,” paskaidro RPP pārstāve.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.