Bailes no konfrontācijas ar Irānu 94
Irāna ieņem centrālo vietu pašreizējā Tuvo Austrumu konfliktā: Teherāna ne tikai šogad pirmo reizi tieši uzbruka savai senajai ienaidniecei Izraēlai, bet arī atbalsta pret Izraēlu vērstus dalībniekus, piemēram, Hezbollah Libānā, Hamās Gazas joslā un hutu nemierniekus, Jemenā Irānas kodolprogramma rada papildu draudus.
Aprīlī Irāna pirmo reizi uzbruka Izraēlai tieši ar ballistiskajām raķetēm – ASV armija, cita starpā, atbalstīja Izraēlu raķešu atvairīšanā. SWP zinātnieks Pīters Lintls domā: “Varbūt atsevišķi uzlidojumi, iespējams, viņš vairāk atbalstīs atsevišķus Izraēlas militāros triecienus un izlūkošanas operācijas. Taču es domāju, ka viņš izvairīsies iesaistīties pilna mēroga karā ar ASV karavīriem.”
Džūljens Bārnss-Deisijs no ECFR arī saskata atbalstu vai līdzdalību Izraēlas gaisa triecienos, bet ASV karaspēka izvietošana Irānā netiek veikta. Tramps arī vēl vairāk palielinātu ekonomisko spiedienu, ASV sankcijas tiktu īstenotas daudz stingrāk, lai nodrošinātu, ka Irānai vairs nav iespējas naftas darījumiem. Tramps apvienotu politisko, ekonomisko un militāro spiedienu.
Kamala Herisa ir paziņojusi, ka viena no viņas “galvenajām prioritātēm” ir “lai Irāna nekad nesasniegtu kodolvalsts spējas”. 2019. gadā viņa aicināja atdzīvināt veco kodolvienošanos – kopš tā laika viņa to nav atkārtojusi, taču vēl nav paskaidrojusi, kā vēlas sasniegt savu mērķi pret Teherānu.