epa11179363 A woman holds a placard depicting Russian President Putin during a protest in front of the Russian embassy to mark the second anniversary of the Russian invasion of Ukraine, in Chisinau, Moldova, 24 February 2024. Russian troops entered Ukrainian territory on 24 February 2022, starting a conflict that has provoked destruction and a humanitarian crisis. EPA/DUMITRU DORU

Tramps un Putins gatavojas telefonsarunai: mediji atklāj, par ko viņi runās 0

ASV prezidenta Donalda Trampa un Krievijas diktatora Vladimira Putina telefonsaruna ir nenovēršama. “ABC News” raksta, ka abas puses varētu apspriest vairākus svarīgus jautājumus.

Reklāma
Reklāma
“Baidens mums šķitīs mīlīgs večuks ar dāvanu maisu.” Krievijā sākusies panika Trampa ultimāta dēļ
RAKSTA REDAKTORS
“Stāvi! Nekāp!” iekšējā balss kliedza, taču pēc viena soļa viņas dzīve apgriezās kājām gaisā…
“Pēc šī atgadījuma mana vēlme izmantot bezskaidru naudu palikusi vēl mazāka” – Marija dalās skumjā pieredzē, kā pēc mātes nāves neizdodas tikt pie “zārka naudas” 1
Lasīt citas ziņas

Situācija ir sarežģīta un daudzšķautņaina, jo prezidenta Trampa diplomātiskie soļi, kas vērsti uz kara Ukrainā risināšanu, nes gan potenciālas iespējas, gan izaicinājumus.

Ideja par Trampa un Putina tikšanos vai telefonsarunu varētu būt svarīgs pirmais solis sarunu virzienā. Tomēr vēsture liecina, ka tikšanās aci pret aci ar Krievijas līderi var radīt nelabvēlīgu piekāpšanās risku, jo īpaši, ja netiek pienācīgi ņemtas vērā Ukrainas intereses.

CITI ŠOBRĪD LASA

Trampa stratēģija ietekmēt OPEC un globālās naftas cenas varētu palielināt ekonomisko spiedienu uz Krieviju, jo ieņēmumi no naftas un gāzes ir tās budžeta pamatā. Tomēr tas varētu sastapties ar pretestību ne tikai no Maskavas, bet arī no dažiem sabiedrotajiem Persijas līcī.

Turklāt Tramps un Putins varētu apspriest ideju par kodolieroču kontroles sarunu atsākšanu. Tas izskatās konstruktīvi, bet nerisina tūlītējo kara problēmu. Turklāt ir svarīgi paturēt prātā, ka Krievija bieži ir izmantojusi šādas sarunas, lai vilcinātu laiku un mazinātu Rietumu spiedienu.

Ķīnas iesaistīšanās sarunu procesā varētu būt svarīgs faktors, ņemot vērā tās ekonomisko un politisko ietekmi uz Krieviju. Tomēr Ķīnas atkarība no stabilas partnerības ar Maskavu var ierobežot tās vēlmi aktīvi izdarīt spiedienu uz Krieviju.

Galvenās bažas joprojām rada tas, vai Ukraina pilnībā piedalīsies šajās sarunās un kā tiks ņemtas vērā tās intereses. Sarunas bez Ukrainas pārstāvjiem riskē kļūt par mēģinājumu “iesaldēt” konfliktu ar Kremlim labvēlīgiem, bet Kijivai nepieņemamiem noteikumiem.

Kā norāda izdevums, joprojām nav skaidrs, kā Tramps plāno sarunās iesaistīt Ukrainu un vai viņš plāno to iesaistīt procesā kopumā.

Kā vēsta laikraksts “The Washington Post”, pirms gaidāmās ASV prezidenta Donalda Trampa un Krievijas valdnieka Vladimira Putina telefonsarunas abas puses aizstāv savas pozīcijas. Maskava sagaida, ka Tramps tuvākajās dienās sazināsies ar Putinu, taču Krievijas amatpersonas ir ieņēmušas stingru nostāju attiecībā uz karu Ukrainā. Viņi mazina cerības, ka ir iespējams būtisks izrāviens ASV un Krievijas attiecībās.

Reklāma
Reklāma

Pēc Trampa domām, zemās naftas cenas pasaulē veicinās kara Ukrainā izbeigšanu, tāpēc OPEC valstīm un jo īpaši Saūda Arābijai, kas ir viena no pasaulē lielākajām melnā zelta eksportētājām, vajadzētu samazināt cenas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.