Foto: AFP/Scanpix/LETA

Tramps paziņo par izstāšanos no Parīzes klimata līguma 7

ASV prezidents Donalds Tramps ceturtdien paziņojis, ka ASV izstāsies no ANO Parīzes klimata līguma.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Jaunavām sakārtotu vidi sniegs Cēsis, Svariem jāmērķē uz Siguldu, bet Dvīņiem – uz Liepāju! Mākslīgais intelekts nosauc, kur Latvijā vajadzētu dzīvot katrai horoskopa zīmei
Somija vēlas būvēt tiltu vai tuneli pāri Baltijas jūrai uz Zviedriju, lai tai būtu alternatīvi transporta maršruti 6
Veselam
sev palīdzēt bez medikamentiem, ja kuņģis “streiko”? Lūk, ko ārsts iesaka darīt
Lasīt citas ziņas

Parīzē panāktā vienošanās aicina nodrošināt, lai globālā sasilšana nepārsniegtu divus grādus pēc Celsija skalas salīdzinājumā ar līmeni, kāds bija pirms rūpnieciskās revolūcijas. Divi grādi ir slieksnis, kuru pārkāpjot, kā uzskata zinātnieki, globālās sasilšanas visnegatīvākās sekas kļūs nenovēršamas.

Republikāņu pretestības dēļ ASV Senāts neapstiprināja Parīzes klimata vienošanos, tādēļ tai ASV nav tiesiski saistoša līguma spēks, un Vašingtona var salīdzinoši viegli no tās atteikties.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tomēr Tramps sekošot Baraka Obamas prezidentūras laikā noteiktajai kārtībai, kādā ASV var iziet no Parīzes vienošanās, – procedūra prasa aptuveni četrus gadus, tādējādi galavārds šajā jautājumā būtu tautai nākamajās prezidenta vēlēšanās, raksta “The New York Times”.

Parīzes vienošanās atbalstītāji, dažādu globālo dabas aizsardzības organizāciju vadītāji, jau nosodījuši Trampa lēmumu, un pārsteidzošā kārtā savu apņemšanos ievērot vienošanās noteikumus apstiprinājušas Ķīnas un Indijas valdības.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.