Tramps pamet sarunas ar demokrātiem par valdības darba pārtraukšanu un robežas barjeru 0
ASV Kongresa demokrātu līderu un prezidenta Donalda Trampa tikšanās par valdības darba pārtraukšanu un finansējumu barjeras izveidošanai gar robežu ar Meksiku trešdien beigusies negatīvā noskaņā, prezidentam pametot sarunas un nodēvējot tās par lieku laika tērēšanu.
Trampa prasība par finansējumu mūrim un demokrātu nostāja pret to novedusi līdz federālās valdības aģentūru darba apturēšanai, kas ilga visas Ziemassvētku un Jaungada brīvdienas un turpināsies arī tuvākajā nākotnē, līdz tiks panākta vienošanās.
Demokrāti apgalvo, ka Trampa solītais mūris gar Meksikas robežu ir uzmanības novirzīšana no sarežģītākām imigrācijas problēmām un Trampa instruments lielāka atbalsta gūšanai konservatīvo vēlētāju vidū.
Tramps tviterī norādīja, ka pametis sarunas pēc tam, kad Pārstāvju palātas spīkere demokrāte Nensija Pelosi pateikusi viņam, ka nepiekritīs robežas barjeras finansēšanai.
Pelosi sacīja, ka atmosfēra sarunās bijusi ļoti vēsa, piebilstot, ka situācija ir skumja, jo valdības darba pārtraukšanas dēļ pēc pāris dienām simtiem tūkstošiem federālo valdības aģentūru darbinieku nesaņems algas.
“Prezidents, kā izskatās, ir vienaldzīgs pret to,” komentēja Pelosi.
Senāta demokrātu mazākuma līderis Čaks Šumers sacīja, ka Tramps bijis acīmredzami dusmīgs.
Darbs apturēts aptuveni ceturtdaļā valdības aģentūru. Nacionālie parki un muzeji Vašingtonā ir daļēji slēgti un traucēts arī vairāku aģentūru darbs, kas tieši kalpo sabiedrībai.
Pēc sarunu izjukšanas Pelosi sacīja, ka Pārstāvju palāta nobalsojusi no jauna atvērt Finanšu ministriju un “citas būtiskākās aģentūras”.
Viņa norādīja, ka Pārstāvju palātas demokrāti cenšas atjaunot zināmu skaidrību cilvēku dzīvēs, kamēr prezidents sola turpināt valdības darba pārtraukšanu, līdz iegūs finansējumu robežas barjerai.
“Ja Senāta republikāņi neatbalstīs šo likumprojektu (..), viņi būs pilnībā līdzatbildīgi haosā,” ko izraisījis Tramps, sacīja Pelosi.
Pērnā gada 6.novembrī notikušajās starpvēlēšanās demokrāti atguva kontroli pār Pārstāvju palātu, bet Senātu joprojām kontrolē republikāņi.