Reklāmfoto

Trakulītes sandalītes rokasgrāmata mazuļiem
 0

Pašiem mazākajiem skatītājiem un viņu vecākiem Latvijas Leļļu teātrī tapusi režisores Vijas Blūzmas iestudētā izrāde “Trakulīte sandalīte”, kurā ikviens šķietami ikdienišķs notikums maza bērna pasaulē pārtop mazā piedzīvojumā.


Reklāma
Reklāma

 

Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Rietumu civilizācija atrodas uz sabrukuma robežas: eksperts brīdina par gaidāmo krīzi
Lasīt citas ziņas

Jaunās izrādes pamatā ir dzejnieces Māras Cielēnas dzejoļi no krājumiem “Trakulīte sandalīte” un “Krupītes kurpītes” – asprātīgi un sirdsgudri pantiņi par maza bērna ģērbšanu, ēdināšanu, guldināšanu, samīļošanu, kas jau ir daudzu mammu un bērnudārzu audzinātāju ikdienas “lietošanā”. Tagad režisore Vija Blūzma kopā ar komponistu Uģi Vītiņu un mākslinieci Anitu Znutiņu-Šēvi notikumus, kas vēsta par bērniem un vecākiem pazīstamām ikdienas situācijām un rosina rotaļīgā veidā tikt galā ar maza bērna ikdienas pienākumiem, ieveduši arī Leļļu teātrī.

Izrādes māksliniece A. Znutiņa-Šēve radījusi vizuāli krāšņu, bet reizē lakonisku izrādes ietērpu, kurā šoreiz mīt nevis lelles, bet divi aktieri – Dace Vītola un Edgars Kaufelds. Abi iemiesojušies sirsnīgu klauniņu ādās jeb košos tērpos. “Klauns šoreiz nav tikai tēls, kas smīdina publiku, rāda brīnumiņus, kas top turpat, mazo skatītāju acu priekšā,” stāsta māksliniece. “Mūsu brīnumi ir vienkārši – tāpat kā Māras Cielēnas dzejoļi. Kādā mirklī pēkšņi sākt snigt, kāda kaste sāk brīnumaini kustēties…

CITI ŠOBRĪD LASA

Skatuves telpa ir minimāla un iedarbīga, tā rosina fantazēt un piedalīties. Šobrīd tiek daudz runāts par krāsu terapiju, iedarbību uz bērnu emocijām – līdz ar to gan klauniņu tērpus, gan krāsainās virpuļdurvis, vizuāli lielāko skatuves telpas elementu, veidoju tā, lai katra krāsa ļauj līdzpārdzīvot darbību.”

Izrādes mūzikas autors, komponists Uģis Vītiņš uzsver, ka, radot mūziku pašiem mazākajiem, īpaši domājis, veidojot katras skaņas raksturu un izvēloties instrumentus. Gandrīz viss mūzikas materiāls iespēlēts ar “dzīvajiem” instrumentiem – klavierēm, ģitārām, perkusijām, vijolēm, sintezatoru un bērnu rotaļu metalofonu.

“Cimdiņi pazaudējās…/ Cepure aizmirsās…/ Zābaks noslēpās…/ Jaka nosmērējās…/ Sandales iekāpa peļķē…/ Man prasīja – Kāpēc?/ – Nezinu… maziem bērniem tā gadās…”, raksta dzejniece. Slapji zābaki, neuzvilktas cepures ir problēmas vecākiem, bet prieks bērniem, pasmaida D. Vītola. Viņa teic, izrāde veidota tā, lai uzrunātu vismazākos skatītājus vecumā no diviem gadiem, taču reizē būs aizraujoša un vērtīga rokasgrāmata jaunajiem vecākiem, audzinot mazos pasaules iemītniekus bez “kompleksiem” un bailēm no rājiena.

 

VARBŪT NODER

Režisore – Vija Blūzma

Kostīmu māksliniece – Anita Znutiņa-Šēve

Komponists – Uģis Vītiņš

Aktieri: Dace Vītola un Edgars Kaufelds.

Izrādes: 31. III 11.00, 5. IV 18.30, 21. IV 11.00.

 

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.