Foto-Shutterstock

Traģiska avārija Rēzeknes novadā – bojā gājis automašīnā nepiesprādzēts zīdainis 0

Ceturtdien avārijā Rēzeknes novadā bojā gājušais auto pasažieris bijis zīdainis, aģentūru LETA informēja Valsts policijā (VP).

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

LETA jau rakstīja, ka ceturtdienas vakarā policija saņēma informāciju, ka Rēzeknes novadā, Silmalas pagastā apdzīvotā vietā ir noticis ceļu satiksmes negadījums. Sākotnējā informācija liecina, ka 1994.gadā dzimis vīrietis vadījis automašīnu “Volkswagen Transporter”, iebraucis pretējā braukšanas joslā, frontāli saduroties ar automašīnu “Toyota Land Cruiser”.

Jaunākā informācija liecina, ka šajā satiksmes negadījumā cietušas piecas personas – 1961.gadā dzimis “Toyota Land Cruiser” vadītājs, 1994.gadā dzimis “Volkswagen Transporter” vadītājs, kā arī “Volkswagen” pasažieri – 1967.gadā dzimis vīrietis, 2002.gadā dzimusi sieviete un 2019.gadā dzimis bērns, savukārt 2022.gadā dzimis bērns ceļu satiksmes negadījumā gājis bojā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Sākotnējā informācija liecina, ka zīdainis automašīnā pārvadās ratu kulbā, kas nav piesprādzēta. Savukārt “Volkswagen Transporter” vadītājs pie stūres bija sēdies bez atbilstošām transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām.

Policijā sākts kriminālprocess un izmeklēšanā tiks skaidroti precīzi notikušā apstākļi.

Kā liecina VP statistika par ceļu satiksmes negadījumos cietušajiem un bojā gājušajiem bērniem vecumā līdz 14 gadiem, 2019.gadā ceļu satiksmes negadījumos bija cietuši 508 bērni, bet bojā gājuši pieci bērni, kas ir vecumā līdz 14 gadiem, 2020.gadā cietuši 448, bet bojā gājuši astoņi bērni, 2021.gadā ceļu satiksmes negadījumos cietuši 407 bērni, bet bojā gājuši divi bērni, kas ir vecumā līdz 14 gadiem.

Savukārt par bērnu nepareizu pārvadāšanu 2019.gadā fiksēti 408, 2020.gadā – 221, bet 2021.gadā – 207 pārkāpumi.

Policija atkārtoti atgādina, ka zīdaiņa turēšana rokās vai pārvadāšana ratu kulbā nav droša un neatbilst drošības standartiem. Zīdaiņa pārvadāšanai ir nepieciešams atbilstošs bērnu sēdeklītis. Svarīgi atcerēties, ka bērnam bīstams var būt ne tikai ceļu satiksmes negadījums, bet arī strauja bremzēšana.

Tāpat ir vērts atcerēties formulu 150×12. Tā ir bērna drošības formula automašīnā. Proti, 150 nozīmē auguma garumu centimetros, bet 12 – bērna vecumu, līdz kuram iesaka lietot sēdeklīti vai paliktnīti.

Reklāma
Reklāma

Pēc katras bērna piesprādzēšanas ir jāpārliecinās, vai drošības jostas ir taisnas un vai tās ir pievilktas pietiekami stingri. Ja pieaugušais var starp jostu un bērnu iebāzt vienu pirkstu, un tā ir brīvāka, tad bērns trieciena brīdī var izslīdēt. Jostas arī nevar būt savērpušās.

Tāpat sēdeklīša drošības jostām jāatrodas uz bērna pleciem – tuvāk kaklam, nevis zem plecu līnijas. Tās ir jānoregulē katru reizi no jauna, jo to garums var izmainīties no bērna sēdēšanas pozas. Ja tiek izmantots paliktnītis, tad augšējā jostas daļa neskar kaklu un šķērso plecu, apakšējā jostas daļa atrodas uz augšstilbiem, nevis uz vēdera.

Ja tiek iegādāts lietots krēsliņš, svarīgi ir zināt tā vēsturi – vai tas jau nav bijis avārijā. Ja ir, tad to nedrīkst izmantot, jo krēsls sadursmes brīdī deformējas. Sēdeklīši automašīnā vienmēr jāievieto atbilstoši ražotāja norādījumiem, nedrīkst iejaukties tā konstrukcijās. Sēdeklītim jāatbilst bērna vecumam, svaram un augumam.

Līdz trīs gadu vecumam ir ieteikts saglabāt atmugurisko braukšanas pozīciju. Ja bērns atrodas ar skatu braukšanas virzienā, satiksmes negadījumā galva ar inerci virzās uz priekšu, jo mazam bērnam galva ir smaga, un viņš var gūt nopietnas traumas.

Bērns sēdeklītī nedrīkst atrasties pārlieku biezā apģērbā, jo tādā gadījumā drošības josta netiek pievilkta pietiekami stingri. Tāpat, ja bērns tiek pārvadāts sēdeklītī, kas novietots priekšējā pasažiera vietā, tad priekšējā pasažiera gaisa spilvens ir jāatslēdz, jo darbības laikā tas bērnam var nodarīt nāvējošus ievainojumus.

Svarīgs pasākums, pirms tiek uzsākta braukšana, ir brīvi esošo priekšmetu nostiprināšana. Nenostiprinātu priekšmetu kustības trajektorija un spēks trieciena brīdī ir neparedzams, tādēļ, pārvadājot bērnu automobilī, ir jāizvērtē līdzi paņemto rotaļlietu un citu priekšmetu smagums un cietība.

Tāpat ziņots, ka ceturtdien Lēdmanē uz Tīnūžu šosejas satiksmes negadījumā cietusi viena persona, bet divas gājušas bojā.

SAISTĪTIE RAKSTI