Ātrajiem pārmet lēnumu 4
K. Brunovskis un biogāzes stacijas darbinieki uzteic glābēju prasmīgo darbību, vienlaikus norādot, ka glābēji nav mācējuši atrast biogāzes staciju, policija tiem devās pretim un palīdzēja nokļūt notikuma vietā. Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem glābējiem notikuma vietā ir jāierodas 15 minūšu laikā, viņi ieradās gandrīz astoņas minūtes pēc izsaukuma saņemšanas.
Savukārt ātrā medicīniskā palīdzība bija jāgaida aptuveni 30 – 40 minūtes, stāstīja bojā gājušā Kristapa audžutēvs Jānis. Uzņēmuma darbinieki pauž neizpratni, kāpēc tā, ja dažu minūšu brauciena attālumā atrodas medpunkts. Iespējams, kavēšanās liedza atjaunot elpošanu vienam no dzīvību zaudējušajiem darbiniekiem, kas pēc izvilkšanas no reaktora vēl izrādīja dzīvības pazīmes.
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vadītāja Ilze Bukša skaidro, ka pēc izsaukuma saņemšanas no tālruņa 112 pulksten 17.04 vistuvākā mediķu brigāde atradās Paula Stradiņa universitātes slimnīcā. Adresē tā ieradusies pulksten 17.21, lai gan norādīts, ka teritorija ir liela un nav zināms, pa kuriem vārtiem ir iebraukšana. I. Bukše pieļāva – vēl aptuveni piecas minūtes vajadzēja līdz nokļūšanai notikuma vietā.
Ministru kabineta noteikumi mediķiem gadījumos, kad apdraudēta dzīvība, liek ierasties notikuma vietā ārpus pilsētām 25 minūšu laikā, kas šajā gadījumā esot izpildīts. Piebildīšu, ka ātrās medicīniskās palīdzības mašīnas ir aprīkotas ar navigācijas ierīcēm.
Neveiksmīgi sagadījās, ka 20 minūtes pēc, nevis pirms nelaimes notikuma vietā ieradās biogāzes staciju apkalpojušā servisa uzņēmuma pārstāvji.
SIA “Zaļā Mārupe” biogāzes stacija pie Mārupes siltumnīcu kompleksa Pierīgā darboties sāka 2012. gadā. BS jauda ir 0,99 MW, gadā tā var ražot 8000 MWh elektroenerģijas un 6000 MWh siltuma. SIA “Sabiedrība “Mārupe”” ir mātes uzņēmums, kas ar biogāzes stacijas darbības sākšanu izveidojis bezatlikumu tehnoloģiju. Proti, siltums nonāk siltumnīcā, elektroenerģija – pie patērētājiem, bet izejvielas tiek iegūtas no lauksaimnieciskās ražošanas.