Foto: no woven-city.global

Projektē futūristisko pilsētu, kurā cilvēki dzīvos, strādās un atpūtīsies faktiski vienā “lielā laboratorijā” 27

Dace Bumbiere, “Planētas Noslēpumi”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Uzstājoties izstādes CES 2020 ietvaros, uzņēmuma Toyota Motor Corporation prezidents Akio Toioda nāca klajā ar paziņojumu par plāniem uzbūvēt pilnībā jaunu futūristiskās pilsētas prototipu. Šī pilsēta jau iemantojusi nosaukumu Woven City, un to ieplānots uzcelt netālu no leģendārā Fudzi kalna, veca Toyota ražošanas kompleksa teritorijā.

Tie kopumā būšot vismaz 70 hektāri, kas aizpildīti ar futūristiskām ēkām un infrastruktūras elementiem, lai tādējādi varētu efektīvāk izpētīt sarežģīto jautājumu par to, kā nākotnē cilvēki un roboti spēs harmoniski sadzīvot.

CITI ŠOBRĪD LASA

Patlaban pilsētas Woven City projekts atrodas visagrīnākajā stadijā, lai gan pirmie būvniecības darbi uzsākti jau 2021. gada beigās.

Paredzēts, ka pēc būvniecības darbu pabeigšanas šī vieta kļūs par pilnībā kontrolējamu pilsētu, kurā cilvēki dzīvo, strādā un atpūšas faktiski vienā “lielā laboratorijā”, bet inženieriem un zinātniekiem ir iespēja brīvi izstrādāt un reālajā pasaulē pārbaudīt visjaunākās tehnoloģijas, kas saistītas ar mākslīgo intelektu, autonomu pārvietošanos, apkalpošanu, robotu tehniku un tā dēvētās “viedās mājas” tehnoloģijām.

Pilsētas Woven City savstarpēji saistītajai infrastruktūrai paredzēts kļūt par patlaban pasaulē ekoloģiski vistīrāko un stabilāko pilsētas infrastruktūru. Tajā pietiekami plaši būs izmantotas uzņēmuma Toyota ūdeņraža elementu tehnoloģijas, un paredzēts, ka uzņēmums aicinās uz sadarbošanos šajā jomā ieinteresētos zinātniekus no visas pasaules. Pilsētas Woven City pastāvīgie iemītnieki būs tehniskie speciālisti un apkalpojošais personāls, un viesi, kas būs pārsvarā zinātnieki un inženieri, kuri mitināsies pilsētā neilgu laiku, piemēram, kamēr izmēģinās savas piedāvātās tehnoloģijas.

Piebilsts, ka patlaban pilsētas Woven City projektu turpina izstrādāt dāņu arhitekts Bjarke Ingelss, kurš vēlas šajā pilsētā ierīkot tipiskas ielas, kādas var sastapt jebkurā mūsdienu pilsētā. Katra pilsētas Woven City iela būs sadalīta trīs daļās: viena – automātiskajiem transporta līdzekļiem, otra – personīgajām pārvietošanās sistēmām (velosipēdi, elektriskie skūteri u. tml.), trešā – gājējiem. Tādas ielas veidos tīklu, sadalot pilsētu blokos, no kuriem katrs būs vai nu parks, vai kvartāls ar savu iekšējo pagalmu.

Reklāma
Reklāma

Vēl var piebilst, ka pilsētā Woven City visas ēkas būvētas no koka, bet to arhitektūrā būs izmantoti japāņu tradicionālās galdniecības elementi, kas savienoti ar jaunajām automatizētajām ražošanas metodēm. Katra pilsētas ēka pildīs gan cilvēku mītnes, gan arī darba vietas lomu. Praktiski visa tā dēvējamā ražošanas infrastruktūra, ieskaitot automatizētās preču piegādes līnijas, būs paslēpta pazemē, bet mākslīgais intelekts un roboti uzņemsies ikdienas rutīnas darbus, izbrīvējot cilvēkiem vairāk laika radošajai darbībai vai atpūtai.

Zināms, ka pilsētas Woven City būvniecība risināsies vairākos posmos, no kuriem viens jau sācies, taču vairāk vai mazāk konkrēti darbu pabeigšanas termiņi nekur nav izziņoti.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.