Tīrs ne vienmēr nozīmē higiēnisks: kā nodrošināt darbinieku un klientu drošību? 0
Globālais koronavīruss Covid-19 daudzējādā ziņā ietekmē gan cilvēkus, gan uzņēmumus. Tas liek ievērot pastiprinātus drošības pasākumus, īpašu uzmanību pievēršot tīrībai un higiēnai. Taču, ne vienmēr tīra virsma vai apģērbs nozīmē, ka tas ir higiēnisks.
Viens no vadošajiem tekstila apkopes servisa uzņēmumiem Latvijā Lindstrom SIA sniedz ieteikumus, kas jāņem vērā, lai darba virsmas, tai skaitā, darba apģērbs, neradītu draudus slimības izplatīšanai darba vietā.
Rūpes par cilvēkiem – higiēna drošas nākotnes pamats
Kad koronavīrusa izplatības radītie saslimšanas draudi ir mums visapkārt, neatkarīgi, vai tas ir veikals, birojs vai medicīnas iestāde, fiziska un emocionāla drošība ir īpaši svarīga.
Atbilstoši visaptverošām higiēnas pamatnostādnēm daudzos uzņēmumos un mājsaimniecībās tiek ievērota pastiprināta roku higiēna, izmantoti personiskās aizsardzības līdzekļi, biežāk kā jebkad agrāk tiek veiktas telpu uzkopšanas un dezinficētas darba virsmas.
Tomēr svarīgi neaizmirst, ka arī darba apģērbs apkalpojošajās sfērās vai pie ārdurvīm novietots paklājs ir virsmas, kas var būt baktēriju un vīrusu uzkrājēji. Ņemot vērā, ka tīrs nebūt nenozīmē higiēniski tīrs, ir vērts aizdomāties, kā tiek veiktas virsmu, tai skaitā apģērba, apkopes.
Higiēniski tīrs un darbam drošs apģērbs
Tirdzniecība, pārvadājumi un ražošana ir nozares, kurās pastāv liels Covid-19 pārnēsāšanas risks tieši no darbinieku darba apģērba (ņemot vērā, ka medicīnā pandēmijas laikā tiek lietots īpašs aizsargapģērbs).
Uzņēmumi, pieņemot augstākos drošības mērus, nenoliedzami saviem darbiniekiem norādījuši darba apģērba maiņas nepieciešamību katru dienu. Bet vai darba apģērba maiņa garantē pilnīgu aizsardzību no riskiem? Diemžēl, ne vienmēr. Jo sabiedrības apziņā tīru bieži uzskata arī par higiēnisku, lai gan tas ir maldīgs priekštats.
“Tīrs” darba apģērbs nav tas pats kas “higiēniski tīrs”
“Apģērba mazgāšana mājas apstākļos atbrīvo to no redzamajiem netīrumiem, kamēr higiēniska mazgāšana arī no neredzamiem piesārņojumiem, tādiem kā baktērijām un citiem patogēniem, kas notiek lietojot mazgāšanas programmas ar augstu ūdens temperatūru vai atbilstošus dezinficējošus mazgāšanas līdzekļus,” skaidro Lindstrom SIA darba apģērbu apkopes procesu vadītājs Uldis Jelsmanis.
Piebilstot, ka darba apģērba nogāde līdz darba vietai var būt laiks, kad darba drēbes nemanāmi var nonākt saskarsmē ar baktērijām vai vīrusiem.
Profesionāla tekstila apkope – drošības garants darbam
Pandēmija ir laiks, kad uzņēmumiem jābūt 100% pārliecinātiem, ka viņu produkcija vai sniegtais pakalpojums ir drošs. Un, ja uzņēmuma iekšienē līdz šim darbinieki ir paši veikuši sava darba apģērba apkopi, šis viennozīmīgi ir brīdis, kad pāreja uz profesionāla tekstila apkopes pakalpojuma izmantošanu var sniegt maksimālu drošības garantu.