Kas apbrīnas vērts 0
No kalniem skatam paveras arī tādi Budapeštas rajoni, kas līdzinās Purvciemam, Ķengaragam vai Pļavniekiem, turpretim centrā to visu nejūt – tā ir tipiska sena Eiropas pilsēta, kuras vaibsti, tiesa, varētu būt mazliet labāk uzturēti. Tomēr tas netraucē apbrīnot visu, kas tiešām apbrīnas vērts.
No baznīcām apskatei var ieteikt divas – Svētā Ištvāna baziliku Peštā, kas tiešām ir neorenesanses arhitektūras pērle, un ļoti skaistā Mātjāša baznīca Budas pusē blakus Zvejnieku bastionam, kur, tiesa, ieeja nav par brīvu kā Svētā Ištvana baznīcā. Abās vakaros rīko klasiskās un garīgās mūzikas koncertus, kas vienmēr pulcina daudz apmeklētāju. Galvenā reliģija Ungārijā ir katoļticība.
Viena no lielākajām ielām ir Andrāša iela, kur atrodas arī Budapeštas opera, un tai pretim ir grāmatnīca, kas noteikti jāredz. Tās nosaukums ir Lielais Parīzes tirdzniecības nams, uzbūvēts 1910. gadā, bet mūsdienās greznās zāles skaistajā interjerā var iedzert kafiju vai vīnu, uzēst kādu kūku un paklausīties Šopena vai Lista klaviermūziku. Tur, kur agrāk bija pēdējās Parīzes modes darinājumi, tagad izvietots grāmatveikals un vīna tirgotava.
Dabiskajos siltajos ūdeņos
Par senajiem laikiem nevar nedomāt arī Sēčeņi baseinos, kas ir dabisku silto ūdeņu baseinu komplekss zem klajas debess. Dažādos baseinos ir dažāda temperatūra – 28, 34 vai 38 grādi. Par termālajiem ūdeņiem savā provincē sajūsminājās jau senie romieši.
Sēčeņi komplekss atvērts pagājušā gadsimta sākumā, kad droši vien tāpat kā mūsdienās cilvēki, debesīm satumstot, apsēdās uz baseinu kāpnēm vai nogūlās uz muguras siltajā ūdenī un skaitīja, cik zvaigznes jau uzlēkušas. Vienīgi lidmašīnas neatstāja savas pēdas debesīs tūlīt pēc saulrieta.
Baseina apmeklējums lētākās stundās, no plkst. 19 līdz 22, maksā 4600 forintu, tas ir, apmēram 15 eiro, kas var likties padārgi – bet šī summa ir neaizmirstamā piedzīvojuma vērta.