“Dvēseļu tilts” – fragments no nezināma autora 14./15. gs. mijā Loreto Aprutino klosterī Santa Maria in Piano veidotā sienas gleznojuma.
“Dvēseļu tilts” – fragments no nezināma autora 14./15. gs. mijā Loreto Aprutino klosterī Santa Maria in Piano veidotā sienas gleznojuma.
Foto: AKG-IMAGES/SCANPIX

Interesanti fakti par mūsdienu tiltiem vēsturē – mēra tilti, sātana tilti, spoku tilti 1

Guntars Pļavinskis, “Planētas Noslēpumi”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Tilts jeb būve, kas savstarpēji savieno divas nodalītas vides vietas, visām tautām visos laikos kopš šādu būvju uzsliešanas faktiski simbolizēja pāreju no kaut kā viena uz kaut ko citu. Jau kopš vissirmākās senatnes tilti cilvēku apziņā asociējušies arī ar dvēseļu pāriešanu no vienas pasaules citā jeb faktiski tātad ar nāvi. Un tas vēl joprojām turpina nodarbināt arī mūsdienu pētniekus, jo noslēpumainu gadījumu uzkrājies patiešām daudz.

Tiltu mistika
CITI ŠOBRĪD LASA

Senatnes tautu mitoloģijā mirušie uz viņpasauli pārcēlās, ejot pāri tiltam, ko speciāli šim nolūkam uzbūvējuši dievi. Tāds, piemēram, ir īru Utesa tilts, kas allaž sabruka zem necienīgajiem. Savukārt pāri Šausmu tiltam, kas bijis “šaurāks par diegu”, mirušajiem vēl bija jāpārkļūst pēc klejojumiem pa mirušo ieleju. Bet musulmaņu Dvēseļu tilts jeb Al Sirats ir vienkārši “smalkāks par matu un zobena asmeni”, un ved tieši pašā elles centrā, turklāt ikviens, kurš nespēj tam pārkļūt pāri, iegāžas uguns mutuļos.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.