Tiltiņš garantē, ka ķēriens būs 0
Madonietim Imantam Tiltiņam laimējās piedzimt tādā apkārtnē, kur zils no ūdeņiem. No viņa mājām piecu kilometru diametrā atrodas divdesmit seši dažādu izmēru ezeri un dīķi, netālu līčo kādreiz ar forelēm bagātās upītes Arona, Pededze, Kuja.
Interese par makšķerēšanu iedzimta no tēva, arī onkulis bijis cītīgs copmanis. Sava nozīme arī skaistajai dabai un izdevīgai vietai. Puikam labi padevās dažādi praktiski metāldarbi, un savas pirmās mormiškas, žibuļus un vizuļus viņš izdarināja jau deviņu gadu vecumā. Tās par labām uzskatīja ar šo veselīgo vaļasprieku aizrāvušies skolas direktors un darbmācības skolotājs. Pēc skolas beigšanas Imants izmācījās par kuģu mehāniķi, vairākus gadus pavadīja dažādās jūrās un okeānos, arī tur neiztika bez zivju ķeršanas. Imants atceras, ka pie Kanāriju salām stundas laikā ar rokām bez rūpnieciskiem zvejas rīkiem savilcis tonnu tunču, tas bijis varen aizrautīgi.
Pašlaik meistars ir pensijā un savus vizuļus darina tikai pēc iepriekšēja pasūtījuma. Dažos veikalos tie ir nopērkami. Imants teic, ka nekas jauns savu rokdarbu taisīšanā nav jāizdomā. Zivju pievilināšanas dažādu formu rīki ir izgatavoti pirms daudziem simtiem gadu, tikai tagad kļuvuši smalkāki, kvalitatīvāki, bet formas gandrīz tās pašas. Dažs spiningotājs atzīst par labiem voblerus, cits priekšroku dod džerkiem, bet vēl citi par visnoderīgākajiem uzskata tikai darinājumu ar Tiltiņa zīmolu.
Pasaulē ir dažādi atzīti plēsīgo zivju pievilināšanai paredzēti mānekļi, kas jau kļuvuši par klasiku. Tādi ir “Vilson” un “Ciclop”, “Melnā mugura” tipa vizuļi. Imants noskatījis to formu, taču tiešs pakaļdarinājums tas nav. Mazliet pamainīts metāla liekums, ir pieejama liela viena veida vizuļu svaru gamma, kas būtiski, spiningojot dažādos dziļumos. Viņš vienas formas bleķus taisa no dažādiem metāliem – nerūsējošā, misiņa, kapara, vara, dažādiem citiem sakausējumiem, to spēle ūdenī ir gandrīz vienāda, taču pircēju gaumes jau ir dažādas. Gadījies pieņemt pasūtījumus arī no zelta un sudraba.
Meistars katru savu vizuli pārbauda baseinā: ja tā gaita nav vēlama un liekas zivij neiekārojama, tad pieloka, pielabo, kā vajag. Profesionālajās makšķernieka gaitās Tiltiņa kungam ir izveidojušies dažādi viedokļi par zivju, īpaši plēsīgo, dabu un uzvedību. Viņš no savas pieredzes zina, ka jāizmanto pēc iespējas dabiskāku krāsu mānekļi. Ja ir tumša diena, tad arī ūdenī dzīvās zivtiņas nav tik košas un, tā kā ir galvenā plēsīgo asaru, līdaku, samu, zandartu un lašu barība, jālieto patumšs māneklis. Ja tāda nav pie rokas, tad melnas vai citas krāsas akcentu var panākt ar flomāsteru vai marķieri. Un pēc tam nepieciešamības gadījumā notīrīt. Vēl viņš ir pārliecināts, ka zivis savā starpā kaut kā pārmainās ar pieredzi un sazinās. Vienā un tajā pašā ūdenstilpē vienu gadu brīnišķīgi līdakas ķērās uz kāda noteiktas formas un krāsas vizuļa, bet jau pēc gada vai vairākiem uz šādu mānekli nereaģē. Varētu domāt, ka zivis tur iznīkušas, taču eksperimentējot un mainot izrādās, ka tās no agrāk veiksmīgā mānekļa izvairās, bet lieliski kampj citu. Imanta Tiltiņa darinājumu klāstā jūs noteikti atradīsiet arī savu veiksmes vizuli.