Pārtikas uzņēmumu federācijas padomes priekšsēdētāja Ināra Šure aicina ar valdības lēmumu iesaldēt “Latvenergo”un “Sadales tīkla” cenas uz ziemu, lai palīdzētu izdzīvot ražošanas uzņēmumiem.
Pārtikas uzņēmumu federācijas padomes priekšsēdētāja Ināra Šure aicina ar valdības lēmumu iesaldēt “Latvenergo”un “Sadales tīkla” cenas uz ziemu, lai palīdzētu izdzīvot ražošanas uzņēmumiem.
Foto: Edijs Pālens/LETA

“”Tika nodoti linča tiesai” – Ināra Šure par publicēto Latvijas uzņēmumu sarakstu, kas eksportē uz Krieviju un Baltkrieviju 207

Indriksones lēmums publicēt uz Krieviju eksportējošo uzņēmumu sarakstu grauj uzņēmumu reputāciju, aģentūrai LETA sacīja Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas padomes priekšsēdētāja Ināra Šure.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Viņa sacīja, ka Ekonomikas ministres Ilzes Indriksones (NA) uzdevums Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) publiskot uzņēmumu sarakstu, kas eksportē uz Krieviju un Baltkrieviju, bijis nepārdomāts.

Šure uzsvēra, ka sarakstā bija informācija arī par laika posmu no 2022.gada janvāra jeb pirms Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā, un tādējādi tika grauta daudzu uzņēmumu reputācija.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Uz vairāk nekā desmit stundām linča tiesai tika nodoti pārtikas un citu nozaru uzņēmumi, kuri līdz ar kara pirmajām dienām pārtrauca jebkādu sadarbību ar Krieviju un Baltkrieviju un uzreiz nosūtīja pirmās palīdzības kravas Ukrainai, ko turpina darīt vēl joprojām,” teica Šure.

Viņasprāt, bez analīzes un paskaidrojumiem nopublicēt statistiku ar uzņēmumu nosaukumiem ir “augstākā mērā bezatbildīgi”.

“Rezultātā simtiem patērētāju, kuri ieraudzīja iemīļotā uzņēmuma nosaukumu, jau paguva pieņemt lēmumu, ka šī ražotāja produkciju vairs nepirks,” stāstīja Šure.

Vienlaikus viņa atzīmēja, ka pārtikas nozares ražotāju Ukrainai sniegtais atbalsts ir “mērāms ar ļoti daudzām nullēm”, tādēļ nozare sagaida pārdomātu un analītisku situācijas atspoguļojumu no Ekonomikas ministrijas (EM) un atbildīgajām iestādēm.

“Jāņem vērā, ka biznesa pārorientēšana no agresorvalsts uz citām valstīm prasa zināmu laiku, pūles un izmaksas,” uzsvēra Šure.

Jau ziņots, ka Indriksone uzdevusi CSP savā mājaslapā publiskot uzņēmēju sarakstu, kas eksportē uz Krieviju un Baltkrieviju, un atjaunot šo informāciju reizi mēnesī.

EM aģentūrai LETA pavēstīja, ka EM rīcībā nav informācijas par konkrētiem uzņēmumiem, kas eksportē uz Krieviju. Šāda informācija ir pieejama Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldei administrēšanas un CSP statistikas nodrošināšanas vajadzībām.

LPUF ir Latvijas pārtikas pārstrādes daudznozaru nevalstiska organizācija, kas apvieno pārtikas uzņēmumus un profesionālās asociācijas, pārstāvot vairāk nekā 60% no visa Latvijas pārtikas ražošanas tirgus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.