Ivars Cišs: “Darīt labu var vienmēr. Šodien taču visiem pie rokas telefoni. Var piezvanīt, sūtīt īsziņas ar laba vēlējumiem, uzmundrināt, dot prieku tiem, kas izdeguši vai ir smagā darbā, problēmās, rūpestos, slimībā vai vientulībā.”
Ivars Cišs: “Darīt labu var vienmēr. Šodien taču visiem pie rokas telefoni. Var piezvanīt, sūtīt īsziņas ar laba vēlējumiem, uzmundrināt, dot prieku tiem, kas izdeguši vai ir smagā darbā, problēmās, rūpestos, slimībā vai vientulībā.”
Foto – Māris Reksnis

– Šogad Saeima ar grozījumiem Izglītības likumā noteica, ka skolotājiem jāgādā par tikumisko audzināšanu. Mūsu lasītāji arī prasa – kāpēc tikumība sabiedrībā netiek prasīta no daudziem citiem? Vēl izskan uzskats, ka tikumības jēdziens pašlaik ir degradēts. 2


– Vai varat nosaukt kaut vienu skolotāju, kurš nebūtu tikumīgs? Es uzticos saviem kolēģiem, un ne manas skološanās laikā, ne manas meitas skolas gaitās nav bijis netikumīga skolotāja precedenta. Ja arī šāds precedents būtu – tas būtu viena atsevišķa cilvēka dvēseles ievainojums un nav attiecināms uz sistēmu. Skolotāja uzdevums ir audzināt personību, veidojot attieksmes. Ja mēs zinām lamuvārdus, tas nenozīmē, ka mēs tos lietojam, jo mūsos ir izšķiršanas mehānismi. Šādus mehānismus audzinātājs veido. Skolas uzdevums ir parādīt daudzus uzvedības modeļus – pareizus, nepareizus –, un bērnam ir jāspēj izvēlēties pareizos modeļus un atbilstoši tiem jādzīvo.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
7 brīnumēdieni! Pārtikas produkti, kuru regulāra iekļaušana ēdienkartē kavē ādas novecošanos
Lasīt citas ziņas

Prasības, kādas šobrīd valsts izvirza pedagoģijas darbiniekiem, ir ļoti 
augstas.

Jaunieši, kas nāk no kristīgām ģimenēm, ir kārtīgi, pieklājīgi un tikumīgi, un to nemācās skolā no vārdiem, bet mājās no ģimenes vērtībām. Protams, ir nobīdes, bet tās biežāk parādās tāpēc, ka trūkst labu ģimenes tradīciju vai ir ievainotas bērna jūtas. Skola izglīto, bet nerada personības attieksmju pamatu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ikviens taču zina, ka, piemēram, sabiedriskajā transportā jādod vieta vecākiem cilvēkiem. Bet tā rīkoties ir ētiska izvēle, ko nemācās skolā, bet ģimenē un sabiedrībā.

– Mācītājs Kārlis Zuika arvien uzsvēra: “Par tautu un tēvzemi!” Vai tu savās svētrunās arī akcentē tēv­zemes mīlestību?

– Kad mācītājs Zuika teica sprediķi radio, viņš nesa vēstījumu visai mūsu nācijai, un tas bija pamatoti un vietā. Es uzrunāju mazu šūniņu – draudzi. Baznīcai un draudzei ir jābūt savas vietas lokālpatriotiem, un tas nosaka mūsu identitāti. Tēvzemes mīlestība ir mūsu tautas augstāko gara tradīciju kopšana. Tēvzemes mīlestība – arī nodokļu maksāšana. Tēvzemes mīlestība – mūsu parāds aizgājušajām paaudzēm un kredīts bērniem. Pašlaik esmu jauna izaicinājuma priekšā, jo no jaunā gada būšu mācītājs latviskuma sirdī Ērgļos, Bērzaunē un Vestienā. Gribu, lai ļaudis ticībā dedzīgi pilda Dieva pavēles un mīl dzimteni.
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.